2023’de Gözünüz Bu 5 Coinde Olsun! | Atağa Kalkacak Coinler

Coin dünyası dalgalı bir seyre devam ediyor. Bazı coinler çok ciddi anlamda aşağı yönlü hareket yaparken bazı coinler ise seyrini stabil bir şekilde sürdürmeye devam ediyor. Son dönemlerde Bitcoinin çok fazla aşağı yönlü hareket yaptığı şu günlerde, ileri dönük umut vaat eden coinleri sizin için bir araya topladık.

Burada yer verdiğimiz coinler sadece projeleri itibariyle dikkatimizi çeken coinlerdir. Hiç biri yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır!

Doğru Coini Nasıl Bulurum

Günümüz dünyasında bu sorunun net bir cevabı olmadığını özellikle belirtmek isteriz. Teknoloji o kadar büyük bir hız ile değişiklik gösteriyor ki, doğru coini bulmak sanıldığı kadar kolay olmayabiliyor. Bizler de bu sebeple hem genel hem de projeleri itibariyle dikkatleri üzerinde toplayan birkaç coin projesini sizin için bir araya topladık. Hazırsanız başlayalım.

stock market 6693060 640

MANA Decentraland

Şu ara aşağı yönlü bir hareket sergiliyor olsa da, metaverse coinleri arasında önemli bir noktada yer almaktadır. Mana, kendi metaverse çalışmaları arasında son derece dikkat çekici bir coin olarak ön plana çıkar. Hatırlarsanız ocak ayında 2 dolarlık destekten aşağı yönlü hareket beklenirken, %50’ye yakın bir zıplama göstermişti.

Genellikle bu tarz coin projeleri yaptığı hareketlerde aşağı yukarı aynı hareketleri sergilerken Mana benzer coinlere göre çok daha yüksek ivmeli bir yol izlemişti.

SAND The Sandbox

Gariptir ki, MANA ile birlikte en büyük coin olma özelliğini gösteren SANDBOX son derece stabil ve gelecek vaat eden bir coindir. Piyasa değerini incelediğimiz de 4 milyar dolar civarında hareket ediyor olması ve yatırımcılarının çok geniş kitlelere ayrılması da güven tazeliyor. Bu tarz projelerin %76’sından daha fazlasında genellikle projenin coinlerini bir yada birden fazla şirrket elinde tuttuğu için bunun son derece farklı ve ayrıcalıklı bir coin olarak ön plana çıktığını hatırlatmakta fayda var. Yine de bekleyip gelecekteki hareketlerini netleştirmek daha yararlı olacaktır.

AXS Axie Infinity

Gariptir ki, yaratıcılarının pokemonlara duyduğu hayranlık bu coin için çok büyük bir yükseliş grafiği çizilmesini sağlamıştır. Çizimleri ve genel özellikleri incelendiğinde AXS ilerleyen dönemlerde hem gelecek vaat eden hem de kararlı bir çizgi çizeceğe benzemektedir. Ayrıca şimdiden belli başlı bir kitlesinin olması da bu coinin neleri başarabileceğini gözler önüne sermektedir.

ENJ Enjin Coin

Çok çok uzun süredir stabil çalışmaya devam eden bir coindir. Mobil uygulaması 2 milyon indirme barajını aştığı için başarısını katlıyor diyebiliriz. Şimdilik işlem hacmi 200 milyon dolara yaklaşıyor olsa da bu rakamın 24 saat içerisinde 500 milyon dolara dayanması da söz konusudur.

SUSHISwap SUSHI

Tüm dünyada tokenlerle alakalı bilgi sahibi olan herkesin SUSHISWaP hakkında bilgisi olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. 30 günlük fiyat hareketlerinin birbirinin aynısı grafikler izliyor olması da yatırımcılarının birlikte hareket ettikleri izlenimi uyandırır. Ayrıca SUSHİ tüm dünyada swap coinlerinin başlangıcı olarak kabul edildiği için uzun vadede kendi alanında bir BTC olarak anılması mümkündür.

Tüm bu coinlerin yatırım için denenmesi yada beklentide kalması da mümkün olabilir. CHR gibi coinlerinde bu listeye doğru yaklaştıklarını belirtmek isteriz. Daha çok 2023 yılı içerisinde metaverse ve nft yatırımlarının ön plana çıktığı bir yıl olacak gibi görülüyor.

Gereğinden fazla şişen NFT projelerinin yavaş yavaş kendi rayına oturması ve sonraki dönem içerisinde yeniden dalgalı güzergahını değiştirmesi söz konusu olabilir. Geleceğe dönük bir şekilde coinlerin bu projelerini birlikte değerlendireceğiz.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.