3. Çeyrekte En Çok İşlem Gören NFT Koleksiyonu Axie Infinity Oldu!

NFT oyunu olan Axie Infinty, 2021’in 3. çeyreğinde NBA Top Shot ve CryptoPunks gibi önde gelen NFT koleksiyonlarını geride bırakarak en çok işlem gören NFT koleksiyonu oldu.

Pokemon benzeri bir NFT oyunu olan Axie Infinity 15.10.2021 tarihi itibariyle 1.1.0a güncellemesini duyurdu. Bu duyuruda ayrıca 2.5 milyar dolar üzerinde işlem hacmi bildirdi ve en çok işlem gören koleksiyon oldu.

DappRadar’ın BGA Blockchain Oyun Raporuna göre, Axie Infinity 2021 yılının 3. çeyreğinde 2.08 milyar dolarlık bir işlem hacmi bildirdi. Ayrıca oyundan 800 milyon dolar gelir elde etti. Kripto para tabanlı oyun alanında çok iyi bir performans gösteren Axie Infinity, işlem hacmi listesinin basına yerleşti.

Blockchain endüstrisi günlük 1.54 milyon benzersiz aktif cüzdan (UAW) kaydetti. Bu sayı geçtiğimiz çeyreğe göre %25’lik, geçtiğimiz yıla oranla %509’luk bir artış anlamına geliyor. Bu sayılara göre yaklaşık 754.000 UAW 3. çeyrekte blockchain tabanlı oyunlarla etkileşime girdi.

Yakın zamanda Axie Infinity geliştiricisi Sky Mavis, Andreessen Horowitz liderliğindeki bir B Serisi finansman turu düzenledi. Bu turla 152 milyon dolar fon toplanmış ve şirketin toplam değeri 3 milyar doları aşmıştı.

Axie Infinity 1.1.0a Güncellemesi Nedir

Dün Axie Infinity, 1.1.0a Güncellemesini yaptı. Bu güncellemeyle botları oyundan çıkarmak ve rekabeti teşvik etmek istendi. Bazı oyuncular bu özellikleri sevse de bazılarına göre ise bu güncellemeyle düşük dereceli oyuncuların daha da güçsüzleştiğini söyledi.

Axie Infinity oyununu oynayarak geçimini sağlayan çok sayıda oyuncu var ve bu oyuncu kitlesi gittikçe büyüyor. Bu göz önüne alındığında Axie ekonomisinde değişiklik yapacak bir güncelleme gerçekten büyük tartışmalara yol açabilir.

Axie Infinity Nedir?

Axie Infinity’de oyuncular kazanmak için oynar, öyle ki Axie Infinity sanal dünyasında oyuncular ekosisteme katkı sağladıkça, ödül toplar ve gelir elde ederler. Projenin açıklamasında Pokemon dünyasından büyük ölçüde esinlenildiği belirtilmiştir. Oyuncular evcil hayvanları için savaşır, eşya toplar ve arazi tabanlı bir krallık kurabilirler. Tüm oyun verilerine ve Axie genetik verilerine üçüncü kişiler kolayca erişirler bu durum topluluk geliştiricilerinin Axie Infinity sanal evreninde kendi araçlarını ve deneyimlerini oluşturmalarına olanak tanır. Axie Infinity, oyuncularının sahip olduğu ve işlettiği ethereum tabanlı bir blok zincirindeki ticaret ve savaş oyunudur.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.