ABD’nin Gündeminde Kripto Paraların Yasa Dışı Kullanımı Var!

ABD Başkanı Joe Biden yaptığı bir açıklamada, ABD’nin yasa dışı kripto para kullanımını durdurmak için 30 ülkeyi bir araya getireceğini söyledi. Biden ABD’nin, siber güvenlik tehditlerine yanıt vermek için dünyadaki birçok ülkeyle yakın ortaklık kurduğunu söyledi.

Beyaz Saray, ekim ayı Siber Güvenlik Farkındalık ayı olduğu için 01.10.2021 cuma günü Başkan Joe Biden tarafından hükümetin siber güvenlik çabaları hakkında bir açıklama yaptı.

Başkan Biden, ABD’nin “NATO müttefiklerimiz ve G7 ortaklarımız da dahil olmak üzere siber güvenlik tehditlerine yanıt vermek için dünyadaki birçok ülkeyle yakın ortaklık kurduklarını açıkladı. Biden ayrıca şunları ekledi:

Amerika Birleşik Devletleri, siber suçlarla mücadelede iş birliğimizi hızlandırmak, kanun uygulama iş birliğini geliştirmek, yasa dışı kripto para kullanımını engellemek ve bu meseleleri diplomatik olarak ele almak için 30 ülkeyi bir araya getirecek. Federal hükümetin bu çabalarda her Amerikalı ve her Amerikan şirketinin ortaklığına ihtiyacı var. Örneğin, verilerimizi şifreleyerek ve çok faktörlü kimlik doğrulamayı kullanarak dijital kapılarımızı kilitlemeli ve tüketicilerin satın aldıkları teknolojilerdeki riskleri anlamalarını sağlayarak teknolojiyi tasarım yoluyla güvenli bir şekilde oluşturmalıyız

Joe Biden

ABD Başkanı Biden sözlerine; Fidye yazılım ağlarını bozarak, siber uzaydaki tüm uluslar için yolun açık kurallarını oluşturmaya ve teşvik etmeye çalışarak ve güvenliğimizi tehdit edenlerden hesap soracağımızı açıkça belirterek, kritik altyapımızı ve siber güvenliğimizi güçlendirmeye kararlıyım. diyerek devam etti.

Biden yönetimi, fidye yazılımlarıyla mücadele çabalarını artırıyor. Eylül ayında ABD Hazine Bakanlığı, fidye yazılımlarına karşı hükümetin tüm çabasının bir parçası olarak fidyelerin aklanmasından sorumlu suç ağlarını ve dijital para borsalarını çökertmeye odaklanan bir dizi eylem ilan etmişti.

Bank for International Settlements (BIS), Haziran ayında kripto para birimlerinin “kara para aklamayı, fidye yazılım saldırılarını ve diğer mali suçları kolaylaştırmak için kullanıldığını” söylemişti.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.