Alibaba Başkan Yardımcısı: Kriptoyu Seviyorum!

Her geçen gün kripto para safları genişlemeye devam ediyor. Şimdi de Alibaba başkan yardımcısı Joe Tsai Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla kripto paralara yeşil ışık yaktı.

joe
Alibaba Başkan Yardımcısı: Kriptoyu Seviyorum! 3

Yaptığı paylaşımda kriptoyu sevdiğini ifade eden Joe Tsai, her ne kadar kriptoya olan ilgisini söylese de çalıştığı şirket için aynısını söyleyemeyiz. Biliyorsunuz ki Çin merkezli şirket olan Alibaba, Çin Merkez Bankası’nın kısıtlamalarına uymak için 8 Ekim’den itibaren kripto para madenciliği ekipmanlarının satışınının yapılmayacağını tüm kamuoyuna duyurmuştu. Aslında Çin’in kripto paralar üzerindeki baskısı 2017 yılına kadar dayanıyor.

Çin hükümeti ilk olarak 2017 yılında kripto para ticaretini yasaklayarak BTCC, OkCoin ve Huobi gibi birçok büyük borsayı kapatmaya zorladı. Bununla birlikte kripto paralarla ilgili faaliyetlerde büyük kısıtlamalara gidildi. Kısıtlama ile birlikte sadece Bitcoin hash oranını düşmekle kalmadı, aynı zamanda madenciler ve kripto para yatırımcıları dünyanın belli bölgelerine göç etmek zorunda kaldılar.

Joe Tsai Aynı Zamanda Brooklyn Nets Takımının Sahibi!

Tsai’nin Alibaba başkan yardımcılığının yanı sıra aynı zamanda Brooklyn Nets takımının da sahibi olduğunu hatırlatalım. 2019 yılında NBA takımını Rus milyarder Mikhail Prokhorov’dan 2.35 milyar dolar değerinde uçuk bir fiyattan satın alarak herkesi şaşırtmayı başarmıştı.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.