Altcoin Sezonun Yıldızı SOL mu Olacak?

Altcoinlerin eski zirve noktalarına geri dönmeye ve bazıları ise en yüksek değer (ATH) görmeye başladı. Bu da Altcoin sezonun başladığına haber veriyor gibi gözüküyor. Altcoinler arasından son 7 günde %80’den fazla artan Solana (SOL) dikkat çekiyor.

Son zamanların popüler blockchain ağlarından olan SOL’un piyasa değeri 41 milyar doları geçti. Böylelikle MarketCap sıralamasında DOGE’u geçerek 7. en büyük kripto para birimi oldu.

Birçok yatırımcı bu zamanda ürün yelpazesini geniş tutarken, Ran Neuner gözünü tek kripto para birimine dikti. Ran Neuner, Onchain Capital’in kurucu ortağı ve CEO’sudur. Ran Youtube’da Crypto Banter’ın da sunucusudur. Ran’e göre Solana blockchain’i Ethereum ile yarışabilir. SOL’un Ethereum’dan daha ucuz ve hızlı olduğunu belirtiyor. Ayrıca NFT geliştiricilerini ve alıcılarını platforma çekiyor. Ran’ göre SOL’un arkasında büyük isimler var. Bu isimler arasında FTX kripto borsası kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried ve Multicoin Capital var.

Ran Neuner ayrıca şu açıklamalarda bulundu:

Bence Solana’da çok para var. Dahası çok fazla beyin gücü inanılmaz uygulamalar yapmak için Solana’ya çekiliyor. Daha fazla para Solona’ya aktığında bu ağ etkisi yaratacak. Bu da 2018’den beri Solana blockchain’deki en büyük fırsat olacak.

SOL’u başka fırsat gördükleriyle karşılaştıran Ran, SOL’un daha avantajlı olduğu kanaatinde. SOL ile ADA aynı anda rekor kırdığını belirten Ran, SOL’un daha ucuz ve fiyatının daha yüksek olmasından dolayı SOL taraftarı olmuş gibi gözüküyor.

Ran Neuner benzer kullanımı sunan diğer platformlarında değer kazanabileceğini düşünüyor. Diğer platformlar arasında Ethereum, Solana, Cardano, Avalanche (AVAX) ve polygon (MATIC) bulunuyor.

Solana (SOL) Blockchain’i Nedir?

Açık kaynaklı bir blockchain ağı olan SOL, DeFi ürünleri için çözümler sunuyor. 2017 yılında ortaya çıkmış ve Mart 2020’de resmi olarak başlatılmış SOL birçok merkeziyetsiz platformu bulunduruyor.

Üzerindeki kilitli değer miktarı yaklaşık 4 milyar $ civarındadır. Stablecoin olarak USD Coin, Tether ve Terra USD’yi kullanıcılarına sunuyor. Merkeziyetsiz stablecoin olan PAI ile de işlem sunan SOL düşük maliyet ve yüksek ölçeklenebilirlikle geliştiricileri bünyesinde toplamayı hedefliyor.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.