Avalanche, Aave ve Curve ile 180 Milyon Dolarlık DeFi Teşvik Programını Başlattı!

Avalanche blok zincirinin arkasındaki kuruluş vakfı Avalanche Foundation, Avalanche Rush adı altında yeni bir teşvik programı başlattı. Avalanche Foundation, Ava Labs’tan farklı bir organizasyondur, Ava Labs bir yazılım geliştirme şirketidir. (Ethereum örneğinde ConsenSys’e benzer), Avalanche Foundation vakfı ise, ekosistem için daha geniş anlamda bir destek sağlar.

Avalanche Rush, Avalanche blok zinciri ağına daha fazla merkeziyetsiz finans (DeFi) varlıklarını ve uygulamalarını çekmek için 180 milyon dolarlık teşvik sağladığını açıkladı. DeFi protokolleri Aave ve Curve programa ilk katılanlar arasında yer alıyor. Ayrıca kısa bir süre önce BENQi, 3 milyon dolarlık bir likidite madenciliği girişimini yine Avalanche üzerinden başlattığını duyurmuştu. Başka bir DeFi platformu olan Stake DAO, Aave ve Curve’ün ağdaki yaklaşan dağıtımlarını kullanarak getiri yaratma stratejileri oluşturmak için teşvik programına katıldı.

Avalanche Rush teşvik programının ilk aşamasında, ağın kendi coini olan AVAX, Aave ve Curve kullanıcıları için üç ay boyunca likidite madenciliği teşviki olarak kullanılacak. Teşvik programına göre, Aave kullanıcıları için 20 milyon dolar değerinde AVAX ve Curve kullanıcıları için de 7 milyon dolarlık AVAX ayrıldı. İlerleyen zamanlarda programın ikinci aşaması için daha fazla alokasyon (tahsis) planlandığı açıklandı.

Ava Labs direktörü Luigi D’Onorio DeMeo açıklamasında;

“Belirlenen alokasyon zaman içinde ödenecek bir fon için yeterlidir ve miktarın tamamı tahsis edilmemiştir. Teşvik programıyla Avalanche’ın Layer 1 teknolojisi kullanarak neler yapabileceğini göstermek istiyoruz. Ayrıca bilinen en büyük protokollerden bazılarını getirmek için çaba sarfediyoruz. dedi.

Avalanche bilindiği gibi, Proof-of-stake (PoS) protokolü olan en hızlı akıllı sözleşmeler platformunu, blok zinciri ağında kullanıyor. Proof-of-stake (PoS) protokolü piyasaya çıktığı Eylül 2020’den bugüne kadar Tether, Chainlink, Circle ve The Graph dahil olmak üzere 225’den fazla projenin temelini oluşturuyor.

AVAX Fiyatında Büyük Oranda Artış!

Ayrıca AVAX, 180 milyon dolarlık teşvik programının duyurulmasının ardından çok güçlü bir fiyat artışı yakalayarak, 30 doları geçti ve mayıs ayından sonraki en yüksek seviyesine çıktı. Yeni gelişmelerin Avax fiyatını olumlu yönde etkileyeceği bekleniyor.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.