Avalanche 230 Milyon Dolarlık Özel Bir Satış Gerçekleştirdi!

Düşük işlem ücretleri ve yüksek hıza odaklanmış olan popüler blockchain ağı Avalanche (AVAX), özel bir satış ile 230 milyon dolarlık AVAX token satışı yaptığını bildirdi.

Yapılan özel satışa katılan şirketler arasında Three Arrows Capital ve Polychain Capital bulunuyor. Bu iki şirketin başı çektiği özel satışta 230 milyon dolarlık yatırım alan Avalanche, satışın Haziran 2021’de yapıldığını duyurdu. Satışa katılan diğer şirketler ise şunlar:

R/Crypto Fund, Dragonfly, CMS Holdings, Collab+Currency ve Lvna Capital

Özel satıştan elde edilen para ile Avalanche ekosistemi geliştirilecek ve desteklenecek. DeFi’yı desteklemek amacıyla hibe ve benzeri girişimlerde bulunulacak.

Solana ve diğer yeni blockchainler gibi Avalanche’da eski blockchainlerin hatalarını çözmeye çalışıyor. Ethereum ile karşılaştırıldığında çok daha düşük ücretlerle daha ölçeklenebilir bir ağ ortaya koyan Avalanche, DeFi çözümleri ve NFT’ler için verimli platformlardan birisi olarak öne çıkıyor.

Screen Shot 2021 09 16 at 18.36.31 768x500.png
Avalanche ağının diğer ağlar ile karşılaştırılması

Ethereum ve diğer blockchainler ile yarışırken daha iyi performansa sahip olmak sorunların sadece bir parçası oluyor. Avalanche aynı zamanda geliştiricilerin dikkatini çekmeli ve daha güçlü bir topluluk oluşturmalı. Böylelikle diğer kripto projelerinin alt yapısını oluşturur.

Avalanche, Ethereum Dapp’inizi Avalanche’a taşımayı olabildiğince kolaylaştırmak istiyor. Avalanche’ın akıllı sözleşmeleri, Ethereum Sanal Makine sözleşmelerini yürütür; bu, zaten Ethereum blockchaininde aktifseniz kod tabanınızın bir kısmını yeniden kullanabileceğiniz anlamına gelir.

1.3 Milyar Dolarlık Ethereum Kripto Para Varlığı Avalanche blockchain’e Geçti

Avalanche’ın yaptığı köprü proje çözümüyle bu zamana kadar Ethereum’dan Avalanche blockchain’e 1.3 Milyar Dolarlık kripto varlım taşınmış durumda. Aynı zamanda bu köprü birçok projenin de altyapısını oluşturuyor.

Avalanche Foundation şu an 225 projeyi desteklediklerini söyledi. Bunların arasında Tether, SushiSwap, Chainlink, Circle ve The Graph. Topps, NFT temelli bir oyun olan MLB ve Bundesliga gibi projeler bulunuyor.

CoinMarketCap’in güncel verilere göre piyasa değeri olarak ele alındığında 14’üncü kripto para birimi olarak öne çıkan Avalanche (AVAX), 12 Milyar $’lık piyasa değeri bulunuyor. Palkadot ve Solana gibi firmaların hemen arkasında bulunuyor.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.