Avalanche’ın USDC Entegrasyonu İle AVAX Yükselişe Geçti!

Avalanche (AVAX), platformun USDC stabilcoin ile entegrasyonunun açıklanmasıyla piyasanın en çok kazandıranı olmayı başardı. Avalanche, farklı kullanım durumlarına dayalı olarak merkezi olmayan uygulamalar (dapps) ve özel blok zincirler oluşturmak için tasarlanmış bir akıllı sözleşme platformudur. Ağ içerisinde kullanıcılarına, düşük işlem ücretleri ve hızlı onay süreleri sunmaktadır.

AVAX Yine Yatırımcılarının Yüzünü Güldürmeyi Başardı!

Ödeme şirketi Circle’ın Avalanche ağında USDC stablecoin’ini entegre edeceği açıklamasının ardından Avalanche blok zincirinin yerel tokeni olan AVAX, son 24 saat içinde %16,2 artış göstererek yatırımcılarının yüzünü güldürmeyı başardı. Dün itibariyle canlanan piyasalarda ise yükselişi ile en ön sırada yer almaktadır. Biliyorsunuz ki AVAX token 21 Kasım tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 144,96 dolar seviyelerine ulaşıp, kısa bir süreliğine de olsa piyasa değerine göre ilk 10 kripto para arasına girmişti. Defi Llama’dan alınan verilere göre, kullanıcı ve geliştirici sayısı Avalanche tabanlı DeFi projelerinde kilitli varlıkların toplam değeri yaklaşık 11 milyar dolara ulaştı. Ekosistemin 13.79 milyar dolarlık en yüksek seviyesi 2 Aralık’ta geldi.

Circle, Avalanche blok zincirine USDC eklenmesi hakkında şu açıklamalarda bulundu:

DeFi ve diğer uygulamaların artık yerel USDC likiditesine erişimi olacak, bu da maliyetli token köprülerine ve desteklenmeyen sarılmış tokenlara olan ihtiyacı ortadan kaldıracak. Ayrıca USDC’ye, daha fazla popüler işletmeler yöneldikçe Avalanche ekosisteminin hızlı büyümesine yardımcı olacaktır.

USDC, Circle ve kripto borsası Coinbase’in ortak iş birliğiyle Mayıs 2018’de piyasaya sürülmüştü. Yaklaşık 42 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile şu anda endüstrinin en büyük altı dijital varlığı ve en büyük ikinci sabit parasına sahiptir. Avalanche’ın da eklenmesiyle USDC, Ethereum, Algorand, Stellar, Solana, Hedera Hashgraph ve TRON dahil olmak üzere toplam yedi blok zincirinde desteklenmektedir.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.