Bakkt Başkanı Adam White Dijital Varlık Platformundan Ayrılıyor!

Bakkt, kripto para piyasasına depolama ve yatırım işlemleri sunmak için oluşturulmuş bir platformdur. Dijital varlık platformu Bakkt’ın başkanı ve kurucu yöneticisi Adam White, üç yıl sonra firmadan ayrılacağını kamuoyuna duyurdu.

Perşembe günü Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda ise şunları dile getirdi:

White, önümüzdeki hafta 3 yıldır görev aldığım, hem operasyon direktörü hem de başkan olarak görev yaptığım Bakkt şirketinden ayrılıyorum. Kripto para pazarlarının kesiştiği noktada çalışmayı çok sevdim ve endüstrinin yenilik ve düzenleme arasındaki dengeyi bulduğunu görmek güzel.

Adam White
adam w
Bakkt Başkanı Adam White Dijital Varlık Platformundan Ayrılıyor! 3

Açıklamasında çok fazla detay vermemesi ve ayrılma sebebini açıklamaması kamuoyunda merak konusu uyandırmakla beraber, White’nın 2018 yılında başkan yardımcısı ve genel müdür olarak çalıştığı Coinbase’den ayrılıp Bakkt’a katıldığını da hatırlatalım. Bakkt başkanının bir sonraki yol haritasının ne olacağını merakla bekliyor olacağız.

Bakkt’a Ortak Olan Şirketlerin Arasında “BCG, Microsoft ve Starbucks” Bulunuyor!

Bakkt, özel amaçlı satın alma şirketi (SPAC) VPC Impact Acquisition Holdings ile anlaşmasıyla bu yılın Ekim ayında halka açılmış olup, “BKKT” koduyla New York Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmeye başlamıştı. Bakkt hisseleri ilk zamanlarında 40 doların üzerinde seyrederken sonrasında büyük bir düşüş yaşadı. BCG, Microsoft ve Starbucks gibi tanınmış şirketlerin yanı sıra Bakkt’a ortak olan ya da yatırım yapan diğer şirketler de şu şekilde sıralanıyor: Alan Howard, Pantera Capital, Fortress Investment Group, Eagle Seven, Galaxy Digital, Protocol Ventures, Susquehanna International Group ve Horizons Venture.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.