Bakkt, Satın Almalar için Google Pay’i Etkinleştiriyor!

Kripto para platformu Bakkt, 08.10.2021’de kullanıcılarına Bitcoin’lerini (BTC) günlük ürünlerde harcamanın farklı bir yolunu sunmak için Google Pay‘i entegre ettiğini duyurdu.

Bakkt, ABD tarafından oluşturulan, arkasında ciddi nüfuzu olan bir kripto para ticaret platformudur. Bakkt, New York Menkul Kıymetler Borsası’nın (NYSE)‘nin sahibi olan kıtalar arası Borsa (ICE) tarafından desteklenmektedir. Bakkt, kripto para saklama hizmeti olarak başlayan bir şirkettir. 2018 yılında (ICE) Intercontinental Exchange (NYSE-New York Menkul Kıymetler Borsası’nın ana şirketi) tarafından kuruldu ve Bitcoin vadeli işlem ticareti hizmeti sunuyor.

Duyuruda, müşterilerin Bakkt Visa banka kartı ve Google Pay aracılığıyla, kripto paralarını dolar gibi itibari para birimlerine çevirebileceği belirtildi.

Bakkt’ın diğer hizmetleri, kullanıcıların Bitcoin depolamasına, satın almasına ve satmasına olanak tanıyan bir mobil cüzdan uygulamasını içeriyor. Uygulama, kullanıcıların ödüller toplamasına, arkadaşlarına Bitcoin göndermesine ve indirimli hediye kartları satın almasına olanak tanıyor. Kullanıcıların kripto para endüstrisinin önde gelen kripto paralarıyla kahve satın almasını sağlamak için 2019’da Starbucks ile ortaklık kurdu.

Bu yeni duyuru ise, haziran ayında piyasaya sürdükleri şirke Visa banka kartıyla alakalıydı. Bundan sonra Bakkt kartı olanlar Bitcoin’lerini Google Pay ile anlaşmalı satış noktalarında harcayabilecekler.

Google Pay Nedir?

Google Pay, Android telefonlarda bulunan ve kullanıcıların temassız ödeme yapmalarını sağlayan bir uygulamadır. Dünya çapında milyonlarca satıcı ve alıcılar tarafından kullanılmaktadır.

Bakkt CEO’su Gavin Michael konu ile ilgili şöyle dedi:

Bu iş birliği, tüketicilerin dijital varlıklarından gerçek zamanlı ve güvenilir bir şekilde yararlanmalarını sağlamak için, Bakkt’ın dijital varlık pazarındaki güçlü konumunun bir kanıtı olmuştur.

Gavin Michael

Bakkt Ceo’su Gavin Michael ayrıca; yapay zeka, makine öğrenimi ve coğrafi konum işlevleriyle yeni analizler oluşturmak için Google Cloud‘u da kullanmak istediklerini sözlerine ekledi.

Google Cloud ile iş birliği yapmak, milyonlarca kullanıcının ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde ölçeklenebilen, sınıfının en iyisi, yenilikçi bir platform oluşturmaya devam etmemizi sağlayacaktır.

Gavin Michael

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.