Bancoagricola Bankası El Salvador’da Bitcoin’i Destekleyecek!

Bancoagricola, Flexa ile yaptığı anlaşma sonrası El Salvador’da Bitcoin ile ilgili finansal hizmetleri desteklemeye başlayacak.

El Salvador’un en büyük bankası olan Bancoagricola, dijital ödeme hizmeti veren Flexa ile ortak oldu. Bu ortaklık sayesinde Bancoagricola, El Salvador’daki krediler ve diğer finansal hizmetler için Bitcoin hizmetlerini destekleyecek.

El Salvador çıkardığı yasadan sonra ülke olarak kripto paraya adapte olmaya çalışıyorlar. Vatandaşlar kripto parayı pek sevmese de El Salvador’daki finans kuruluşları yasaya uymak için ellerinden geleni yapıyor. Ülkenin en büyük finans kurumlarından biri olan Bancoagrícola, Bitcoin uyumlu teknoloji çözümlerini dahil eden ilk bankalar arasında yer alıyor. Üstelik Flexa ile yaptığı ortaklık sonucu Bitcoin hizmetleri sunacak altyapıyı sağlamış durumda.

Bancoagrícola, Farklı Ülkelerde de Bitcoin’i Destekliyor

Bancoagrícola, Kolombiya’nın en büyük bankalarından Bancolombia’nın yan kuruluşudur. Bancolombia, İngiltere’de Flexa ile anlaştıkları gibi Kolombiya’da da kripto para borsası Gemini ile anlaşarak yeni bir entegrasyon üzerinde çalışıyor.

Bancoagrícola’nın COO’su Carlos Mauricio Novoa, yapılan projelerin ilham verici olduğunu ve çok heyecanlı olduğunu söyledi. Bu projelerle ekonomik hizmetlerin daha da iyileşeceğini umut ettiğini söyledi.

Bancoagrícola’nın COO’su Carlos Mauricio Novoa ayrıca şu sözleri de ekledi:

El Salvador’da, müşterilerimize Bitcoin erişimi sağlayan ve finansal katılımı artırmak için ilk finans kurumu olmaktan heyecan duyuyoruz. El Salvador’da yasal ödeme aracı olarak Bitcoin kullanan müşterilerimizin deneyimlerine öncelik vermeye dikkat ettiğimiz önemli konulardan biri oldu. Uzun bir süre Flexa ile birlikte yenilik yapmaya devam etmeyi dört gözle bekliyoruz.

Kripto Para Desteği Yapmıştı!

El Salvador hükümeti 1 ay önce Chivo Cüzdanını oluşturmuştu. Cüzdanı indiren ve kullanan vatandaşlarına 30 dolarlık BTC ödemişti. Chivo Cüzdanı herhangi bir bankaya bağlı olmadığından BTC ve dolar arasındaki işlemlerden ücret alınmıyordu.

Bancoagrícola, Chivo Cüzdanını kullanmadan El Salvador vatandaşlarına Bancoagrícola satış noktalarından Bitcoin alım-satım imkanı sunmayı planlıyor. Ayrıca vatandaşları hızlı uyum sağlayabilmeleri için kredilerde, kredi kartlarında, ticari mallarda ve hizmetlerde Bitcoin’i destekleyecek.

Flexa Kimdir?

Flexa projesi, kripto paranın her alanda kullanılır ve harcanabilir hale getirmeye çalışır. Bundan dolayı çok yönlü bir ödeme ağı üzerinde çalışan proje, merkezi olmayan bir bileşen ve protokoller kümesidir.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.