Bank of America, El Salvador’un Resmi Bitcoin Adımının Faydalarını Açıkladı

Amerika’nın en büyük ikinci bankası olan Bank of Amerika, yayımladığı küresel araştırma raporunda, El Salvador’un Bitcoin’i benimseme hareketinin ülkeye kazandıracağı birçok önemli fırsatı sıraladı. Bank of Amerika yayımladığı raporda, Bitcoin’in El Salvador’da resmi para kabul edilmesinin en temel faydaları olarak; havalelerde düşük işlem ücretleri, finansal dijitalleşme teşviki, yabancı sermaye ve yatırım fırsatları, kripto para madenciliği ve günlük hayatı kolaylaştırma gibi avantajları sıraladı.

El Salvador’da Havale İşlemleri Kolaylaşacak

Havaleler için Bitcoin kullanmak, geleneksel havale yollarına kıyasla, düşük işlem ücretleri anlamına geliyor. Böylece artan işlem ücretlerinden elde edilen gelir hem vatandaşı hem de ülke ekonomisini rahatlatabilir.

El Salvador’da Finansal Dijitalleme Hızlanabilir

El Salvador’daki vatandaşların yaklaşık yüzde 70’inin normal bir banka hesabı yok. Bitcoin aracılığıyla herkesin elektronik ödemelere erişimi sağlanabilir ve bu sayede ülkede Bitcoin ile beraber teknolojik benimseme de artabilir.

El Salvador’da Yabancı Sermaye ve Yatırım Fırsatları

Bitcoin’i resmi olarak tanımak, insanların birçok iş olanağına daha hızlı ulaşmasına ve yurt dışı sermayelerin ülkeye daha fazla yatırım yapmasına neden olabilir.

Kripto Para Madencileri El Salvador’u Tercih Edebilir

Bilindiği üzere, Çin’deki baskılar şirketleri kripto para madenciliğinde alternatif bölgelere itiyor. Geçtiğimiz aylarda El Salvador Başkanı Nayib Bukele, yanardağ destekli madenciliğin tasarımlarını sosyal medya hesabından yayımlamıştı. Tasarımlar kripto para madenciliğinde heyecanla karşılandı. 23 aktif volkana sahip olan El Salvador, dünyanın alt tabakasındaki ısı enerjisiyle elektrik üretebilen güçlü buharlar oluşturabilir. El Salvador, Orta Amerika’nın en küçük ülkesi fakat dünyanın en büyük jeotermal enerji üreticileri arasında. El Salvador’un sahip olduğu doğal zenginlikler teknoloji ile buluştuğunda ve Bitcoin’in ülkede resmi para birimi olmasının avantajları göz önüne alındığında, ülke kripto para madencileri için adeta bir cennet olabilir.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.