Binance 1,4 Milyon BNB Token Yaktı!

En büyük kripto para borsalarından biri olan Binance 19 Ekim 2021 tarihinde yeni bir açıklama yaptı. Bu açıklamada şimdiye kadarki en büyük yakma işlemini yaptığını söyledi. Yaklaşık 1,4 milyon BNB token yaktı. Piyasa değeri ise 639 milyon dolar değerinde BNB yakmış oldu.

Binance bir önceki çeyrekteki ticaret hacmine göre her çeyrekte BNB yakıyor.

Yakma işlemi, bir kripto paranın dolaşımdan kalıcı olarak kaldırılması anlamına geliyor. Bunun amacı arzı azaltarak, potansiyel olarak fiyatın artmasını sağlamaktır. Binance, piyasaya ilk BNB tokenı sunduğunda toplam arzın %50’sini yakma sözü vermişti. Bu da yaklaşık olarak 100 milyon BNB’yi yakmak demek oluyor. BNB’nin ilk çıktığı zaman şirket BNB’nin %40’lık arzını Binance ekibine tahsis edilmişti.

Binance’in bu çeyrekte en fazla token yakma sebebi olarak BNB fiyatının 3. çeyrekte %58 artarak 305$’dan 480$’a çıkması gösterilebilir.

The Block Research tarafından elde edilen verilere göre, Binance şuana kadar toplam BNB arzının %16,60’ını yakmış durumda.

Binance Smart Chain Hakkında

DeFi blokckchain’in 2. en büyük firması olan Binance Smart Chain (BSC) sanal bir konferansla 1. yılını kutlamaya hazırlanıyor. 2020 Eylül ayında çıkan BSC, 800’den fazla dApps’ı desteklemesiyle, süper hızlı transferleriyle, ve günlük 13.1 milyon işlemiyle piyasayı kasıp kavuruyor.

Binance smart chain (BSC) 1. yılını kutlamak için 1 Eylül’de sanal bir konferansa ev sahipliği yapıyor. İlk önce sektörün önde gelen DeFi ve blockchain uzmanlarıyla 2 saatlik bir etkinlik yapacak, ardından da ortakları Dvision Network ve SecondLive ile metaverse evreninde bir etkinlik yapacak.

Binance Smart Chain, Ethereum Virtual Machine(EVM) uyumlu programlanabilirlik sağlayan bağımsız bir akıllı sözleşme blockchain’idir. Binance Chain ile paralel çalışacak şekilde tasarlanan BSC, uyumlu dApps’leri desteklemek için akıllı sözleşmeler işlevselliği eklerken hızlı ve düşük işlem ücretlerini korur.

  • Proje Ortakları: Peckshield, Immunefi, Certik, Binance, Dvision Network ve SecondLive.
  • Airdrop Sponsorları: Certik, Cocos-BCX, Cryptotycoon, Cryptozoon, Decentral Games, dFuture, DODO, openOcean, Berry Data, Gala Games, Helmet, Juggernaut, LZ Finance, MDEX, Phoenix Finance, Poolz Finance, Rabbit Finance, Rocki, Seascape Network, Topgoal, UniLend Finance ve Yieldwatch.
  • Medya Ortakları: Coindesk Korea, Cointelegraph Brazil, Decrypt, BeInCrypto, Finance Magnates, Altcoin Buzz, Cripto Facil, BSC news ve BSC Times.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.