Binance, Avalanche İşlemlerine İzin Verecek

Binance yaptığı açıklamayla Avalanche’ın C-Chain entegrasyonunu tamamladığını duyurdu. Binance’de artık C-Chain üzerine yatırma ve çekme işlemleri yapılabilecek.

Binance 07.09.2021 tarihi itibarıyla AVAXC ağı üzerinde yatırma işlemleri başladı. 09.09.2021 tarihi itibarıyla da çekim işlemlerine başlatmayı düşünüyor. Kullanıcıların ağ seçimine dikkat etmelerini hatırlatıyor. Daha önce de Avalanche X-Chain ve BEP-20’de AVAX yatırma işlemlerini de destekleyen Binance yeni bir entegrasyonu tamamlamış oldu.

Avalanche Nedir?

Avalanche, Ava Labs tarafından geliştirilen ve herkesin kendi merkeziyetsiz uygulamalarını geliştirmesine olanak tanıyan yeni bir platformdur.

Yavaş işlem hızları, merkezileştirme ve ölçeklenebilirlik gibi sınırlı blockchainler dolayısı ile Avalanche ortaya çıktı. Bunu yapmak için çeşitli yenilikler kullanmaya başladı. Bu düşük işlem süreleri, yüksek verimlilik ve %51 saldırılarına karşı direnç vaad eden Avalanche, benzersiz bir blockchain ağı olarak karşımıza çıkıyor. Platform, kendi ekosistemi için yerel hizmet tokeni olan AVAX etrafında yapılandırılmıştır.

Avalanche, beş saatten kısa süren bir ICO ile 42 milyon $ topladı. Ve bu etkinlikten 2 ay gibi kısa bir süre sonra Eylül 2020’de ana ağını başlattı.

Ava Labs’a göre platform, Bitcoin’in saniyede 7 işlemine ve Ethereum’un saniyede 14 işlemine kıyasla, saniyede 4.500 işlem yapabiliyor. Bu avantaj, Avalanche’ı birçok rakibine karşı üstün bir duruma getiriyor.

Avalanche Ağları Nelerdir?

Avalanche C-Chain, Avalanche ağının desteklediği ağlardan biridir. Akıllı kontratların kullanıldığı bu zincirde, token işlemleri de yapılmaktadır. X-Chain üzerinde yeni dijital varlıklar oluştururken, merkeziyetsiz uygulamaların kullanılması ve token transferlerinin gerçekleştirilmesi yapılmaktadır. P-Chain’de ağdaki doğrulayıcılar koordine edilirken, alt diğer ağlar ve zincirler oluşturulabilir.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.