Binance, Avrupa’da Kripto Para Türev Ticaretini Askıya Alıyor!

Küresel kripto para borsası Binance, dünya çapında devam eden düzenleyici incelemeye yanıt vermek için kısıtlamalarını artırıyor ve türev ticaretini kısmen durduruyor.

Binance Almanya, İtalya ve Hollanda’da Kripto Para Türev İşlemlerini Durduruyor!

Binance, resmi web sitesinden ve Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Almanya, İtalya ve Hollanda’dan başlayarak Avrupa bölgesinde türev ticaretini askıya alacağını duyurdu. Şirket, söz konusu ülkelerdeki kullanıcıların Binance’de geçerli olan yeni vadeli hesaplar açamayacaklarını belirtti. Ayrıca söz konusu ülkelerdeki kişilerin 90 gün içerisinde açık olan işlemlerini kapatmaları gerektiğini de belirtti.

Ürünlerimizi sürekli olarak değerlendiriyor ve kullanıcılarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için ortaklarımızla birlikte çalışıyoruz. Bugün, Hollanda, Almanya ve İtalya’dan başlayarak Avrupa bölgesindeki türev ürün tekliflerimizi azaltmayı planladığımızı duyuruyoruz.

Binance, borsanın vadeli işlem ve türev ürünlerini yerel olarak aktif pazarlamadığını ve bölgede bu ürünlere erişimi daha da azaltmayı planladığını da sözlerine ekledi.

Binance, “Avrupa bölgesi Binance için çok önemli bir pazar ve sektör için olumlu bir gelişme olan kripto varlık düzenlemelerini, uyumlu hale getirmek için proaktif adımlar atıyoruz” dedi.

Borsa, bu son gelişmenin Binance’in yerel gereksinimlerle ilgili olarak küresel düzenleyicilerle yapıcı bir diyaloga girme taahhüdüyle uyumlu olduğunu belirtti.

Binance’in kripto varlık türev işlemlerini durdurma kararı, şirketin Almanya ve İtalya’dakiler de dahil olmak üzere küresel düzenleyicilerden büyük baskıyla karşı karşıya kaldığı bir dizi yeni ticaret kısıtlamasını takip ediyor.

Borsa, hizmetlerini yasal olarak sunabilmek için düzenleyicilerle iş birliği yapma taahhüdüne uygun olarak işlemleri sınırlandırıyor. Bu haftanın başlarında maksimum kaldıraç pozisyonlarını 125x’ten 20x’e indirmişti. Ayrıca Binance, ağustos ayında günlük para çekme limitlerini 2 Bitcoin’den (BTC) 0.06 BTC’ye düşürmeye hazırlanıyor.

Dünya çapında artan düzenleyici zorluklarına rağmen, şirketin CEO’su Changpeng Zhao, kripto varlıkların geleceği konusunda oldukça iyimser bir bakış açısına sahip. Zhao, geçen hafta Binance’den ayrı olarak faaliyet gösteren ABD merkezli bir kripto para borsası olan Binance US’in halka açılmak istediğini açıkladı.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.