Binance, Avustralya’dan Türev Uygulamalarını Çekiyor!

Kripto para borsası Binance, yaptığı açıklamada 23 Aralık’ta Avustralya’da türev ürünlerini kapatacağını bildirdi. Mevcut müşterilerine de vadeli işlemler ve kaldıraçlı işlemlerdeki pozisyonlarını azaltmak ve kapatmak için 90 gün süre verdi.

Binance sözcüsü konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Ürün tekliflerimizi ve faaliyetlerimizi, kullanıcı talebine, gelişen düzenleyici gereksinimlerine ve gelecekteki fırsatlara karşı, değişiklikleri ve iyileştirmeleri belirlemek için sürekli proaktif olarak gözden geçiriyoruz.

Amacımız blockchain teknolojisi ve dijital varlıklar üzerine sağlam bir ekosistem kurmak. Binance, piyasa oyuncularının düzenleyicilerle daha fazla iş birliği yapmaları için fırsatlar sunduğundan, sektörümüzün düzenleyici çerçevesindeki gelişmeleri memnuniyetle karşılamaktadır. Her kullanıcıya fayda sağlamayı amaçlayan politika oluşturma konusunda yapıcı bir şekilde çalışmaya kararlıyız.

Avustralya İlk Değil

Binance daha önce de Almanya, İtalya ve Hollanda’da Kripto Para Türev İşlemlerini durdurmuştu. Almanya, İtalya ve Hollanda’da kullandığı kapama işlemlerini şimdi Avustralya’da da kullanıyor.

Şirketin yaptığı açıklama şu şekildeydi:

Ürünlerimizi sürekli olarak değerlendiriyor ve kullanıcılarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için ortaklarımızla birlikte çalışıyoruz. Bugün, Hollanda, Almanya ve İtalya’dan başlayarak Avrupa bölgesindeki türev ürün tekliflerimizi azaltmayı planladığımızı duyuruyoruz.

Hatırlanacağı üzere Binance kısa süre önce de, borsaya kayıt yaptıran yeni kullanıcıların kaldıraçlı ve opsiyon ürünleri kullanmasına kısıtlama getirmişti.

Binance, lisanssız işlem yürüttüğü gerekçesiyle birçok ülkede yasaklanmaya başlamıştı. Bunun üzerine Ağustos ayında da KYC doğrulamasını yeni kullanıcılarına zorunlu tutmuştu. Yapılan açıklamada şunlar söylenmişti:

Hemen geçerli olmak üzere, tüm yeni kullanıcıların Binance ürünlerine ve kripto para yatırma, alım satım ve para çekme dahil hizmetleri için Orta Düzey Doğrulamayı tamamlamaları gerekiyor.

Sonrasında da finansal suçlara karşı yatırımcı korumasını artırmanın bir yolu olarak KYC ve Kara Para Aklamayı Önleme önlemlerini uyguladığını açıklamıştı.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.