Binance, FCA’ın İstediği Koşulları Yerine Getirdi!

İngiltere’de regülasyonlar sonrası sorunlar yaşayan Binance yetkili kurumlarla bu sorunları çözdüğünü bildirdi. Bildiğiniz gibi Financial Conduct Authority (FCA), haziran ayında Binance’i İngiltere’de herhangi bir faaliyette bulunmaması için uyarmıştı. Daha önce Birleşik Krallık’taki faaliyetlerine, web sitesine ve sosyal medya hesaplarına da kısıtlama gelen Binance, İngiltere’de reklamları durdurmak zorunda kalmıştı. Binance, bu sefer hızlı hareket ederek FCA’nin istediği koşulları yerine getirdi.

Binance 2 ay gibi kısa sürede FCA’nin koşullarını sağladıktan sonra, 25 Ağustos Çarşamba günü FCA konu hakkında bir açıklama yaptı:

25 Haziran 2021’de FCA Binance Markets Limited’e bazı şartları zorunlu kılmıştır. Bugün Binance Markets Limited gerekli tüm koşulları yerine getirmiştir.

FCA’den gelen bilgiye göre, Binance’e yatırım tavsiyesi sağlamak, yatırım anlaşmaları düzenlemek, yatırımları korumak, yönetmek gibi yatırım faaliyetlerini yürütmesine izin verildi.

Binance uyum sağlamayı artırmak için kadrosunu genişletti

Dünya çapında yaşanan kısıtlama ve uyarıların ardından öncelikle eski ABD hazine suç araştırmacısı Greg Monahan’ı kara para aklama raporları sorumlusu olarak alan Binance, sonrasında da yönetici olarak eToro Money UK Uyum Direktörü Jonathan Farnell’i işe almıştı.

Binance CEO’su twitter’daki açıklamasında, 1 saatlik konferans sonunda her yerdeki yerel düzenlemelere daha iyi uyum sağlamak için adımlar atıklarını söyledi. Bu adımlardan bazılarını bu tweet dizisinden okuyabilirsiniz.

Başka bir tweet’inde de sorunları çöz, ilerle $BNB demişti.

Binance Nedir?

Piyasadaki birçok para biriminin ticareti için kullanılan para borsasıdır. 2018 Ocak ayında işlem hacmi olarak dünyanın en büyük kripto para borsası olmuştur. Firmayı Çin’de Changpeng Zhao kurmuştur. Çin’deki kripto para düzenlenmeleri sonucu Tayvan’da ofis açmıştır.

İlk kez 26 haziran – 3 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapılan ICO ile birlikte Binance Coin (BNB) piyasaya sürülmüştür. İlk çıkışında 100.000.000 BNB arzla piyasa sürülmüştür. BEP2 tabanlı bir altyapıya sahip olan BNB, Binance şirketinin geliştirdiği yeni nesil blockchain modelidir.

Changpeng Zhao (CZ) Kimdir?

Changpeng Zhao 2005 yılında Şangay’da Fusion Systems’i kurmuştu. Şirket, komisyoncular için high-frequency trading sistemlerini kurdu. 2013 senesinde kripto para cüzdanının 3. üyesi olarak  Blockchain.info’ya katıldı. Ayrıca OKCoin’de bir yıldan kısa süre CTO olarak çalıştı.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.