Binance Küçülüyor mu? |İlk Kez Zarar Açıkladılar!

Dünyanın en büyük kripto para borsası olarak kabul edilen Binance Global, son günlerde meydana gelen ciddi dalgalanmalar sonucunda yaptığı kampanyalardan zarar ettiğini açıkladı. Binance kullananların yakından hatırlayacağı üzere çoğunlukla şirket NFT, ödül, yeni coinlerin tanıtılması, swap gibi seçenekler için ödüller sunmakta. Hal böyle olunca yeni kullanıcılar bu ödülleri almak için daha fazla sisteme girmektedir. FED kararlarının ardından Bitcoin borsalarında meydana gelen daralmalardan dolayı Binance kampanyalarından elde etmeyi planladığı geliri elde edemediğini, garanti olarak sunduğu meblağları da yatırdığı için zarar ettiğini açıkladı.

Bu Durum Ne Kadar Devam Edecek

Piyasalardaki belirsizliğin 2023 yılı ortasına kadar sürmesi düşünülüyor. Tabii ki o döneme kadar maymun çiçeği virüsü gibi küresel bir sorun ortaya çıkmazsa! Çünkü, ekonominin çarkları zamanında işlemezse ve bu durum süreklilik kazanmazsa ilk olarak Bitcoin ve kripto para borsaları zarara uğruyor.

Amerikan Merkez Bankası FED, yapılan faiz artırımları, Çin’in aldığı Bitcoin kararları sonucunda Bitcoin başta olmak üzere diğer tüm coinlerde çok ciddi ve sert düşüşlerin ortaya çıktığını biliyoruz. Bu sürecin bir süre daha bu şekilde devam edeceğini söyleyebiliriz.

binance rakamlari 1
Binance Küçülüyor mu? |İlk Kez Zarar Açıkladılar! 3

NFT Borsaları Sert Düşüşte

Binance açısından işler şu an için NFT konusunda da iyiye gitmiyor. Yapılan 30 milyondan fazla NFT serisinin istenilen satış rakamlarının yakınından bile geçmediğini görebiliyoruz. Şu an için blok zincir teknolojileri ile ilgili yapılan marketing çalışmalarında en büyük daralma NFT borsaları üzerinde yaşanıyor. Sonrasında ise daralmalar sırasıyla metaverse ve kripto para birimleri üzerinde ön plana çıkıyor. Bu durumun daha ne kadar devam edeceği ise büyük bir muamma. Şimdilik hep birlikte alınan bu kararların daha ne kadar bu şekilde devam edeceğini net bir şekilde gözlemleyeceğiz.

NFT’ye Duyulan İlgi Yönlendirilecek!

Binance’in bir sonraki yatırımının alcor.exchange adresinde olduğu gibi NFT bazlı oyunlara yönleneceği düşünülmektedir. Bu konuda yapılan çalışmalar ve pek çok yeni NFT serisinin oyun tabanlı olmaya başlaması da bunun en büyük örneği olarak görülüyor. Orta uzun vadede artık daha fazla NFT serisinin oyunlarda ön plana çıkacağı tahmin edilmektedir. Bekleyip hep birlikte oyun sektörü ile NFT ilişkisini net bir şekilde gözlemekten başka çıkar yolumuzun kalmadığını da söyleyebiliriz.

Sabit Coinlerde Belirsizlik Devam Ediyor mu?

Ekonomik anlamda daralma ve geri çekilme söz konusu olduğunda akıllara sabit coinlerdeki düşüşte geliyor. Son olarak Terra Luna’nın Luna USD’yi desteklemek amacıyla yaşadığı %99’un üzerindeki değer kaybının kısa süre içerisinde diğer sabit coinlere de sıçraması korkularla yüzleşmemize sebep oldu.

Sabit zeminlere oturmamış tüm sabit coinlerin düşmeye devam edeceği ve zaman içerisinde yok olacağı ön görülüyor. Genellikle tüm dünya tarafından kripto para borsalarında kabul gören USD kurlarının sabit kalmakta zorlanması nedeniyle diğer para birimlerine uygulanan seçeneklerin daralması şeklinde de anlaşılabiliyor.

Hal böyle olunca genel anlamda kripto borsaları ile başlayan daralmaları, sırasıyla NFT, metaverse ve sabit coinlerde görmeye devam ediyoruz.

Bütünüyle bunu bir belirsizlik olarak isimlendirmek pek mantıklı değil. Zaman içerisinde enflasyonunun tüm dünyada artması ile birlikte kısa süre içerisinde diğer coinlerde de bir dengelenme olması söz konusu gibi görünüyor.

Binance Yeni Yatırımları Gündeme Aldı

Tabii ki, şirketin tek başına coin piyasasını dengelemesi yada yukarı yönlü hareket ettirmesi mümkün değil. Buna rağmen Binance’ın attığı adımların uzun vadede hep yol gösterici olduğunu da görüyoruz. Bunu zaman içerisinde birlikte inceleyip nasıl bir yol belirlediklerini de gözlemleyebiliriz.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.