Binance US CEO’su Brian Brooks, İstifa Etti!

Binance’in ABD ayağı Binance US’un CEO’su Brian Brooks, 1 Mayıs’ta görevi Catherine Coley’den devralmıştı. Daha önce Coinbase borsasında danışman olan Brian Brooks, Binance’de sadece 3 ay görev yapmış oldu.

Brooks bugün tweet’te haberi duyurdu :

Stratejik yön konusundaki farklılıklara rağmen, eski meslektaşlarıma başarılar diliyorum. Heyecan verici yeni şeyler gelecek!

Binance’in CEO’su Changpeng Zhao (CZ), Twitter’da Brooks’a hizmetleri için teşekkür etti:

Brian’ın Binance US için yaptığı çalışma paha biçilmezdi ve onun kripto para endüstrisinin büyümesinin ayrılmaz bir parçası olmaya devam edeceğini ve endüstrimizi hareket ettiren düzenlemeleri savunacağını umuyoruz. Ona gelecekteki çabalarında en iyisini diliyoruz.

Binance US, işlem hacmi açısından (Binance’in sahip olduğu CoinMarketCap’e göre) ilk 10’da yer alıyor. Borsa, müşterilere liderlik geçişinden etkilenmeyeceklerini garanti etti. Brooks, daha önce önemli bir devlet kurumu olan ABD Para Birimi Denetleyici Ofisi’nin (OCC) başındaydı. Brooks’un istifası beklenmedik bir gelişme oldu. Brooks, OCC’den önce de Coinbase’in baş hukuk müşaviri olarak görev yapmıştı.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.