Birleşik Krallık’ta, PayPal’dan Müjdeli Haber!

Birleşik Krallık’ta doğrulanabilir kimlikleri olan kullanıcılara PayPal kripto para hizmeti sunmaya başlayacak. Küresel ödeme hizmeti veren PayPal, Birleşik Krallık’ta kimliğini doğrulayan kullanıcılara Bitcoin, Ether, Litecoin ve Bitcoin Cash gibi kripto para birimlerini satın alabileceklerini, satabileceklerini ve tutabileceklerini duyurdu.

PayPal daha önce sadece Amerika Birleşik Devletleri’nden kripto para ticareti olanağı sunuyordu. Şimdi 2. ülke olarak Birleşik Krallık’ta da kripto para ticareti olanağı sunuyor. PayPal, ABD’de olduğu gibi dijital varlıkların işlemlerini ve saklamasını kolaylaştırmak için Paxos’u kullanmaya devam edeceklerini de söyledi. PayPal, bu duyuruyla Ağustos 2021’de kripto paraları Birleşik Krallık pazarına sokma taahhüdünü yerine getirmiş oldu.

PayPal’ın tweetine göre:

Birleşik Krallık’taki tüm uygun müşterilerin artık PayPal hesaplarından Bitcoin, Ethereum, BitcoinCash ve Litecoin gibi kripto paraları alabileceğini, saklayabileceğini ve satabileceğini paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

PayPal Kripto Para Hizmetlerini Genişletiyor

PayPal, kullanıcılarının kripto para varlıklarını kullanarak çevrim içi olarak mal ve hizmet satın almalarına izin veriyor. USD dışında herhangi bir para biriminde çalışıyorsanız kesinti ücret uygulanıyor. Paypal’da, dijital para birimiyle mal satın alabilecek 29 milyondan fazla tüccar var.

PayPal Başkan Yardımcısı ve Blockchain, Kripto ve Dijital Genel Müdürü Jose Fernandez de Ponte yaptığı açıklamada:

Salgın, paranın dijitalleştirilmesi ve dijital finansın daha fazla tüketici tarafından benimsenmesi de dahil olmak üzere hayatımızın her alanında dijital değişimi ve yeniliği hızlandırdı. Küresel erişimimiz, dijital ödeme uzmanlığımız, tüketici ve işletmeler hakkındaki bilgimiz, sıkı güvenlik ve uyumluluk kontrolleriyle birleştiğinde bize Birleşik Krallık’taki insanların kripto para birimini keşfetmelerine yardımcı olmak için eşsiz bir fırsat ve sorumluluk sağlıyor. Desteğimizi sunmak ve dijital para birimlerinin küresel finans ve ticaretin geleceğinde oynayacağı rolü şekillendirmeye çalışmak için Birleşik Krallık’daki ve dünyadaki düzenleyicilerle yakın çalışmaya devam etmeye kararlıyız.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.