Bit Mining 2500 Adet Bitcoin Madencilik Cihazı Satın Aldı!

Bit Mining, Kazakistan’da devreye girmesi planlanan 2500 kripto para madenciliği makinesinin satın alınmasıyla, Orta Asya’daki operasyonlarını genişletecek. Yeni madencilik cihazlarının, Çinli şirketin toplam hashrate kapasitesini saniyede tahmini 165 petahash (PH/s) kadar artırması bekleniyor.

Bit Mining, Kazakistan’daki Veri Merkezleri İçin Bitcoin Madencilik Cihazı Aldı

Bit Mining şirketi, çarşamba günü yaptığı açıklamada, 2500 yeni bitcoin madencilik makinesinin satın alınması için anlaşma imzaladığını duyurdu. Bu yeni cihazların piyasa değerinin 6.6 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

Önümüzdeki hafta yapılması planlanan teslimatın ardından şirket, yeni makinelerini Kazakistan’a göndermeyi planlıyor.

Bit Mining, kripto para madenciliğindeki donanım pazarını sürekli olarak izlediğini ve dikkate aldığını belirterek sözlerine devam etti:

Şirketimiz ileriye dönük planlarında kripto para madenciliğinde lider bir kuruluş olarak konumunu güçlendirmek istiyor. Bu yüzden ölçeğini daha da genişletmeye ve maksimum toplam hash oranı kapasitesini artırmaya hazırdır.

Çinli Madencilik Şirketi Bit Mining Orta Asya Göçüne Devam Ediyor!

Şirket ayrıca, Bitcoin madenciliği makine filosunun genişlemesinin, büyük ölçüde Orta Asya’ya odaklanan denizaşırı kalkınma stratejisinin uygulanmasına paralel olarak devam ettiğini belirtti. Bit Mining, Kazakistan’daki veri merkezlerinde toplam 172 PH/s hashrate kapasitesine sahip 3.819 teçhizat kurdu. 121 PH/s hashrate kapasitesine sahip 4033 bitcoin madencisi daha ülkeye gönderildi ve şu anda konuşlanmayı bekliyor.

Prnewswire tarafından yayınlanan bir habere göre şirket, Çin dışında saniyede 86,4 gigahash (GH/s) hashrate kapasitesine sahip ethereum (ETH) madenciliği operasyonlarını da başlattı. Bit Mining, ”Ekim 2021 sonuna kadar 4.713.6 GH/s’lik ek bir hash oranı kapasitesinin dağıtılması bekleniyor” dedi.

Çinli şirket, mayıs ayında iki yerel şirketle ortaklaşa uygulanacak bir proje olan Kazakistan’da 100 MW’lık bir kripto para madenciliği veri merkezi kurma ve işletme planlarını açıklamıştı. Haziran ayında ise Bit Mining, Çin Halk Cumhuriyeti’nde kripto madenciliği konusunda hükümetin devam eden baskısının ortasında 3000 Bitcoin madencilik makinesini Kazakistan’a taşımaya başlamıştı.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.