Bitcoin Hakkında Korkutan Yorumlar! Dikkat Etmek Lazım

Daha önce Luna’nın geleceği hakkında da net yorum ve tahminde bulunan Elonx Dergisi, bu seferde mevcut gidişat hakkında tahminlerde bulundu. Twitter hesabı üzerinde başlayan tahmin serisi sonraki sabah internet sitesinde yayınlanan bir belge haline dönüştü.

Bu Gidişat Sürecek mi?

Şimdilik gidişat hakkında net bir yorum yapılmazken orta uzun vadede bu silsilenin süreceğine dair yorumlar yapılmaya devam ediyor. Bu konuda farklı görüşlerin ön plana çıktığını belirten dergi, dolar üzerinde ortaya çıkan etkilerin detaylı bir şekilde değerlendirilmesi gerektiğini savunuyor.

Sorumluluk Reddi: Adresimizde bulunan yazılar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.  Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

FED Ne Kadar Etki Etti

Özellikle dolar üzerindeki baskının, enflasyon rakamlarının, büyüme tahminlerinin ve Amerikan dış ticaret açığının artmasının bitcoin başta olmak üzere coinlere olumsuz etki yaptığı üzerine yapılan görüşün çok kuvvetli olduğunu söyleyebiliriz. Şu an için orta uzun vadede bu etkinin devam edeceği ön görülmekte…

Haliyle ne zaman ne şekilde doların yeniden düşüşe geçeceği ve yeniden coin borsalarının hareketleneceği ile ilgili de net bir yorum şu an için yapılmıyor. Hep birlikte bekleyip coin projelerinin geleceği hakkında daha detaylı bilgi ve seçeneklere göz atacağız.

Dergi yaptığı analizde, düşüşte sadece kişilerin değil aynı zamanda kurumlarında etkisi olduğunu savunuyor. Pek çok kurumsal adres yoğun olarak coin ve alt coin alımı yaptığı için bu sürecin hızlı bir şekilde değişeceğe benzediğini söyleyebiliriz.

im 400305

Ne Olacak?

Elbette ki, arzı limitli olan coinler bu enflasyon rakamlarından belli miktarlarda etkilenecekler. Sonraki süreçte ise bu coinler hızlı bir şekilde yeni rakamlarına ulaşmaya başlayacak.

Derginin yaptığı açıklamaların satır başlarından anladığımız kadarıyla kendimiz şu analizi rahatlıkla yapabiliriz: Hepsinden önemlisi bitcoin başta olmak üzere coinler düşüş ve yükseliş grafikleri söz konusu olduğunda farklı bir yol izliyorlar. Bu konuda fed rakamları, domino etkisi, açgözlülük endeksi, diğer para birimleri, küresel krizler gibi pek çok değişken coinlerin geleceği hakkında net bir şekilde yorum yapılması anlamına geliyor.

Bu sebeple bize göre şimdilik bitcoinin nereden döneceğini kestirebilmek güç

Ayrıca pek çok yorumcunun yaptığı yorumlara göre bir daha eski noktalara ulaşmayacak şekilde yapılan yorumlar da şimdilik pek gerçeği yansıtmıyor gibi görünüyor.

Bu konuda bir süre daha net hareketlerini takip ederek coinlerin dönüş yapacağı yer aşağı yukarı tahmin etmek mümkün oluyor.

Hali hazırda Ukrayna – Rusya savaşı, Amerikan büyüme rakamları ve tabii ki küçük yatırımcının sistemden uzaklaşması gibi durumlar söz konusu olduğunda bunun gerçekten uçuk bir makas aralığı olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Daha detaylı bilgi sahibi olmak için derginin haziran sayısında yapacağı yorumları merakla bekliyoruz. Bu konuda daha önce hiç karşılaşmadığımız şekilde bilgi ve belgelerin ortaya çıkacağı ile ilgili de net yorumlar olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Geleceğin Teknolojisi: Blok Zincir

Şurası unutulmamalıdır ki, blok zincir teknolojisi geleceğin en önemli ve en ayrıcalıklı teknolojisi arasında ilk sırada yer alacaktır. Bu sebeple zaman içerisinde tüm bu değişkenleri göz önüne almalı ve ona göre yol izlenmelidir.

Aslında bakılırsa küresel ölçekteki şirketlerin tamamı da bizim dediğimizi onaylar şekilde çalışmaktadır.

Luna Üzerinde de Yorumlar Yapıldı!

Sansasyonel bir şekilde düşürüldüğü savunulan Luna’nın yakın bir gelecekte  pek çok coinin geleceğinin de ipuçlarını verdiği belirtildi. Şimdilik bu coinin nasıl bir yol izlemesi gerektiği ve yapılması gereken tüm konu başlıklarının tek seferde değerlendirilmesi de bu şekilde mümkün olmakta…

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.