Bitfarms Yüzde 99 Temiz Enerjiyle BTC Çıkarıyor

Bitcoin madencilik şirketi Bitfarms, madencilik operasyonlarıyla ilgili güncellemelerini duyurdu. Şirket, %99 yenilebilir temiz enerji ile Temmuz 2021’de 391 BTC çıkardığını açıkladı. Bu rakam Ocak 2021 verileriyle kıyaslandığında %96 daha fazla ve günlük yaklaşık 13 BTC‘ye tekabül ediyor.

Bitfarms, 2021’in ilk yedi ayında toplamda 1.748 Bitcoin çıkardığını ve bunun 1,678 adetini cüzdanlarda tuttuğunu söyledi. Şirket ayrıca, bunun yıl boyunca firmanın Bitcoin üretiminin yaklaşık %96’sını temsil ettiğini belirtti. Verilen bilgilere göre, temmuz ayının aylık kapanış fiyatına göre şirket, bilançosuna 69.8 milyon dolarlık Bitcoin eklemiş oldu.

Çin’deki Yasaklar Bitfarms’ın Üretimini Etkilemedi

Çin’deki yoğun Bitcoin baskıları ve yasakları Bitfarms’ın günlük madencilik üretimini ve genel piyasa payını pozitif yönde etkiledi. Firma, bu baskıların üretimlerini artırdığını, aynı zamanda daha fazla Bitcoin biriktirmesine ve şirketin madencilik yaptığı BTC başına ortalama maliyeti düştüğü için, bilançosunda HODL yapmasını sağladığını söyledi.

Bitfarms kurucusu ve CEO’su Emiliano Grodzki yaptığı açıklamada,

“Bu yılın ilk 7 ayında çıkardığımız Bitcoin’lerin %96’sını uzun vadeli envanter programımıza eklemekten gurur duyuyoruz, Büyüme hedeflerimizi gerçekleştirmek için çalışırken, bilançomuza 2021’in ilk yarısında sahip olduğumuzdan daha fazla Bitcoin’i daha kısa sürede eklemeyi umuyoruz.” dedi.

Bitfarms, 55 bin Yeni Cihaz Alıyor

Bitfarms, Çin’in Bitcoin madenciliği üzerindeki baskısı nedeniyle daha düşük sermaye gereksinimlerinin, şirketin mevcut donanım satın alma anlaşmalarında önemli pazar araştırmalarına yöneldiğini söyleyerek, genişleme planlarını özetledi. Şirket, hash oranını artırma planlarını güçlendirmek için 2021 ve 2022 boyunca 55.300 cihazın teslim edilmesini bekliyor. Bitfarms, 2022’nin sonuna kadar saniyede 8.000 petahash (PH/s) bilgi işlem gücü kapasitesine ulaşmayı hedefliyor.

Bitfarms, tesislerinde 69 megawatt (MW) %99 temiz hidro-güç ile halka açık bir Bitcoin madencisidir ve 1.420 PH/s hash oranı kapasitesine sahiptir. 2021 Nisan ayında, kısmen faaliyetlerini genişletmek amacıyla Foundry USA Pool’a katıldı. 2021 Haziran ayında şirket, TSX Venture Exchange’de listelendikten sonra Nasdaq borsasında da işlem görmeye başladı.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.