BitMEX, İtalyan Futbol Kulübü AC Milan’a Sponsor Oldu

Spor kulübü sponsorlukları, son zamanlarda birçok yüksek profilli anlaşma imzaladığı için kripto para birimi şirketleri için tercih edilen bir pazarlama kanalı haline geliyor. Kripto para borsası BitMEX, ünlü İtalyan futbol kulübü AC Milan ile ortaklığını açıklayan en son şirket oldu.

Resmi basın açıklamasına göre BitMEX, AC Milan erkek ve kadın takımlarının yanı sıra kulübün espor takımı AQM‘ye de sponsor oluyor. Anlaşmaya göre, üç takımın oyuncularının kollarında kripto türevleri borsasının logosu gösterilecek. Ayrıca, Borsa Rossoneri’nin Resmi Kripto Para Birimi Ticaret Ortağı statüsünü alacak.

BitMEX CEO’su Alexander Höptner, “AC Milan ile ortaklığımız, marka bilinirliğini ve kripto para anlayışını artırmaya çalışırken BitMEX için son derece heyecan verici yeni bir bölümün başlangıcıdır” dedi.

AC Milan, zengin bir oyun geçmişine sahip İtalya’nın en eski ve en büyük kulüplerinden biridir. Takımın kollarında BitMEX logosunu taşıması, markayı dünya çapında milyonlarca futbol taraftarına karşı güçlü bir şekilde temsil edecektir.

Ek olarak, anlaşma yaklaşan 2021-2022 futbol sezonunun hemen öncesinde imzalandı. Duyuruda ‘çok yıllı bir ortaklık’ olduğu belirtilse de, anlaşmanın kesin süresi veya mali şartları bilinmiyor.

AC Milan’ın Gelirler Başkanı Casper Stylsvig;

Kırmızı ve siyah gömleğimiz sadece oyuncularımızın sahada giydiği bir şey değil, kim olduğumuzu temsil ediyor ve dünya çapında 500 milyondan fazla AC Milan taraftarının tutkusunu temsil ediyor. Bu gerçekten heyecan verici bir ortaklık ve hem markalar hem de hayranlarımız için harika bir yolculuğun başlangıcı. dedi.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.