Blockchain Şirketi DMG, Bosonic’in Kripto Ticaret Platformuna 2 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

Kanada merkezli lider blok zinciri ve kripto teknoloji firması olan DMG Blockchain Solutions, kısa süre önce Kaliforniya merkezli kripto para şirketi Bosonic‘e 2 milyon dolarlık stratejik bir yatırım yaptığını duyurdu. Bu yatırım piyasalara şirketin dijital para birimlerinin kurumsal olarak benimsenmesini hedefleyen stratejik bir girişim olarak yansıdı.

DMG konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında, son yatırımın şirketin kurumsal değişim ve Karşı Taraf Kredi Riskini ortadan kaldırmak için tasarlanan Layer-2 Blockchain destekli çözümleri de dahil olmak üzere, Bosonic’in iki temel teknolojik altyapısına erişimi kolaylaştıracağını belirtti.

DMG’nin CEO’su Sheldon Bennett, 2 milyon dolarlık yatırım hakkında şu sözleri söyledi;

Bu yatırım, DMG’nin yeni ortaklığı Blockseer ekosistemi için daha fazla finansal hizmetle ilgili işlevsellik geliştirmesine yardımcı olacak. Girişimimiz mevcut Blockseer müşterilerinin önemli ölçüde para kazanma potansiyelini temsil ediyor ve DMG’nin Blockseer platformları için tüketici pazarına ilk kez agresif bir şekilde girme yeteneğini de elbette”

Blockseer Kimdir ?

DMG’nin ABD’deki yan kuruluşudur, kripto paranın benimsenmesini, büyümesini ve değerini artırmaya yönelik çeşitli blockchain yazılım ürünlerine sahiptir. Blockseer platformu ise son yatırım için tamamen temiz enerji madenciliği ve OFAC temiz kriptodan oluşan dünyanın ilk dijital varlık ekosistemine güç verecek olan DMG ile ortak olmaktan son derece heyecanlı olduklarını belirtti. Ayrıca, entegre kripto madencilik, bağımsız saklama ve tek bir ortamda çeşitli ticaret yürütme tesisleri alanında kurumlar tarafından kripto para birimlerinin benimsenmesini hızlandırmaya yardımcı olacağına inandıklarını belirtti.

Bosonic Hakkında

2016 yılında kurulan Bosonic, Dijital varlık piyasalarında, karşı taraf kredi ve takas riskini ortadan kaldıracak altyapıyı sağlayan lider teknoloji firmalarından biridir. Bosonic Network, önde gelen koruyucular ve borsalar dahil olmak üzere 60’tan fazla üyeye sahiptir. San Francisco merkezli şirket, kripto para ile ilgili hizmetlere olan talebin hızla artması nedeniyle bu yıl önemli bir büyüme kaydetti.

Son olarak, Bosonic CEO’su ve Kurucusu Rosario Ingargiola, bu girişimin dijital varlıklarla ilgilenen çevresel, sosyal ve kurumsal yönetim temelli yatırımcılar (ESG) için yeni bir standart belirleyeceğini söyledi.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.