Blok Zincir Oyunlarında Oyuncu Sayısı 400 Milyonu Geçti!

Teknolojik yolculuk bambaşka bir dünyaya doğru devam ediyor. Özellikle NFT – Metaverse gibi projeler söz konusu olduğunda teknolojinin bambaşka kapılar açacağını ön görmek çok da zor olmadı. Son zamanlarda ise browser tabanlı başta olmak üzere blok zincir oyunlarında toplam oyuncu sayısının 400 milyonu aştığını görüyoruz! Peki ama bu oyunlar nelerdir? Nasıl oynanır ve özellikleri nedir?  Bu soruların cevaplarını birlikte cevaplandıralım.

Blok Zincir Tabanlı Oyunlar | Yeni Kazanç Kapısı

Browser tabanlı blok zincir oyunlarının neredeyse tamamı temelde aynı sistem üzerinde kurgulanmıştır. Aslında oyunların yapıları farklılık gösterse de uzay tabanlı, avcılık, macera, tarım, üretim ve fabrika, yarış şeklinde farklı türlerde kurgulanan oyunlarda temelde bir karakterimiz, ülkemiz yada tesisimiz bulunur.

Dünya üzerindeki tüm oyuncularla birlikte bu oyunları oynayarak belirli zaman aralıklarında işlem yaparsınız. En basit tabiri ile yaptığınız bu işlemler avcılık, toplayıcılık, üretim gibi oyun tipine göre değişiklik gösteren özelliklerde olabilir. Bu sebeple blok zincir tabanlı olarak ortaya çıkan bu seçeneklerin hızlı bir şekilde değerlendirilmesi ve buna göre bir yol izlenmesi de son derece hayati olacaktır.

dappradar.com dappradar x bga games report february 2022 top 10 blockchain games

Neden Bu Oyunlar Oynanıyor

Çünkü belirli aralıkla oyunlardan NFT cinsinden itemler kazanılıyor. Dilenirse bu itemler karakter üzerinde kullanılarak oyundaki sıralama yada güç artabiliyor. Dilenirse de daha farklı seçenekler ön plana çıkarılarak bir yol izlenebiliyor.

Marketlerde Satışlar Çok Aktif

Marketlerde aynı özelliklere sahip oyun içerisinde kullanılan binlerce farklı NFT seçeneği dikkatleri üzerinde toplamakta. Örneğin blockchainrpg oyununda başlangıç silahının yaklaşık 20.000 kopyası var. Her oyunun kendine ait dahil olduğu borsa da alıcılarla buluşma imkanı bulunuyor. Hızlı bir şekilde al – sat işlemlerinde bu seçeneklerden destek alınıyor ve hızlıca süreç tamamlanıyor. Bu sebeple alışveriş başta olmak üzere tüm seçenekler değerlendirildiğinde öncelikli olarak alış – veriş işlemlerinin de güçlü bir şekilde tamamlanması mümkün olmaktadır.

Detaylı İşlemler İçin Pek Çok Referansta Var

Oyunların büyük çoğunluğu karmaşık değil. Yine de her kişinin ilgi alakasına göre farklı tiplerde oyunlar yer almaktadır. Dilerseniz hızlı bir şekilde referans videolarından izleyerek bu oyunları oynamaya başlayabiliyorsunuz. Oyunlar son derece eğlenceli ve bir o kadar da ayrıcalıklı bir seçenek olarak dikkatleri üzerinde toplamaya devam etmekte. Siz de bu oyunlar hakkında bilgi sahibi olmak ve ayrıcalıklı seçeneklere hızlı bir şekilde göz atmak isterseniz bu rehberlere bir bakabilirsiniz.

Her Geçen Gün Yenilikleri Ortaya Çıkıyor

Oyunların swap, vergi, borç verme gibi sistemleri de bulunuyor. Başka bir deyiş ile bilgisayar yada telefon başında en fazla zaman geçiren oyuncu sürekli olarak büyüyor ve doğal olarak daha fazla kazanıyor.

Geleceğin en ayrıcalıklı ve en farklı ürün seçenekleri arasında yer alan bu ürünlerin borsalarının da yükselerek artan bir grafik çizeceğini de belirtmek gerekmekte.

Her Sektörden İlgi Var

Özellikle, oyuncak, giyim ve teknoloji üzerine pek çok firma bu oyunlarda gizli reklam anlaşmaları yapıyor. Kullanıcıların bu oyunların reklamlarına hızlı bir şekilde ulaşması ve oyun esnasında farkında olarak yada olmayarak bunları kullanması da ayrıca dikkatleri üzerinde toplayan bir seçenek olarak ön plana çıkıyor.

Farklı ve ayrıcalıklı konu başlıkları ön plana çıktığında kaliteli ve ayrıcalıklı bir oyun oynamak isterseniz şu ana kadar bu oyunların en ayrıcalıklı ekosisteminin WAXP ekosistemi olduğunun da altını çizmekte fayda var.

Şu an için ülkemizde çok fazla tercih edilip oynanmasa da ilerleyen dönemlerde tüm dünya gibi ülkemizde de hatırı sayılır kitlelere ulaşacağı ön görülmektedir.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.