Blok Zincir Projeleri Yeni Yatırımcılarını Bekliyor

Geleceğin teknolojisinin blok zincirde olduğunu söylemek artık çok zor değil. Lojistikten siyasete, nüfus yönetiminden ekonomik projelere, tohum ve hayvancılıktan teknolojik yeniliklere kadar çok değişik alanlarda blok zincir projeleri yatırımları dikkatleri üzerinde toplamaya devam ediyor. Peki ama bu projeleri bu kadar değerli kılan şey tam olarak ne? Aynı zamanda bu blok zincir projeleri yeni yatırımcılarına nasıl ulaşıyor? Bu soruların cevabını sizin için araştırdık.

Her Çalışma Bir Öncekinin Eksikliğini Baz Alıyor

Söz konusu olan blok zincir çalışmaları olduğunda her projenin bir önceki projenin eksikliğini kapatmak için hazırlandığını söylemek yanlış olmayacaktır. Aynı zamanda bu durumun BTC ile ortaya çıktığını da belirtmek gerekiyor. Başka bir deyiş ile Bitcoin ile başlayan süreçte bu güne kadar irili ufaklı 170.000’in üzerinde coin projesinin hayata geçirildiği düşünülürken bu projelerin neredeyse tamamı bir eksikliği ortadan kaldırmak için denenmiştir.

Blockchain

Hepsinin başarılı olup olmadığı konusunda net bir yorum yapmak mümkün değil ama yine de proje çalışmalarının ve White paperların bu şekilde hazırlandığını söyleyebiliriz.

İlk Çalışmalar Veri Güvenliği Adımında Şekillendi

Aslında tüm dünyada kabul görmüş kripto paraların şu konuda birbiri ile rekabet ettiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Bunun ilki hiç şüphesiz toplam arzın üretilme şekliydi. İkincisi veri iletim hızı başka bir deyiş ile transfer hızı, üçüncüsü ise güvenlik konusunda yapılan yeniliklerdi. Nasıl bir yol izlenmesi gerektiği, güvenlik seçenekleri ve belirlenmesi gereken hususlar blok zincir projeleri ile ortaya çıktı.

Orta – Uzun Vadede Nasıl Bir Yol İzlenecek

Hiç şüphesiz her yeni kripto para birimi birbirinin üzerine koyarak bugünkü kaliteli ve ayrıcalıklı coinler ortaya çıktı. Yine aynı şekilde coinin özelliklerine göre benzer bazı seçeneklerin devreye girdiğini de belirtmek gerekiyor.

Örneğin DeFi ve Dapps gibi çalışmalarla sağlanan uyumlulukta ayrıcalıklı çalışmalar söz konusu olduğunda ortaya çıkan değişkenler arasında yer alır. Bu sebepledir ki, blok zincir projeleri geleceğin en farklı en ayrıcalıklı ve uzun vadede güven veren projeleri arasında önemli bir noktada yer alacaktır. Şimdilik bu konuda yapılan çalışmaların yeterli – yetersiz olması ile ilgili pek çok detaylı yorum ön plana çıktı. Yine de net bir bilgilendirme yapmanın şu için gereksiz olacağını da belirtmek gerekmektedir.

Şahsi fikrimize göre ilerleyen zamanlarda günlük hayatta kullandığımız eşyaların lojistik özelliklerinden genel seçeneklerine, teknolojik detaylarından, kuryelere, yemek siparişlerinden yemek tariflerine kadar her alan blok zincir projelerini göreceğiz.

Neden Bu Kadar Önemli?

Hepsinden önce blok zincir projeleri süreklilik arz eder. Çalışmalarda maksimum seviyede güvenlik ön plana çıkar ve buna göre bir yol izlenir. Bu sayede bir proje ön plana çıktığında kesinlikle ama kesinlikle blok zincir projeleri öncelikli olacaktır.

Yeni Yatırımcılar Bu Konunun Neresinde?

Bir dönem yatırımcılar kendi çalışmalarına yoğunlaşmıştı. Bu durum çok da başarılı olmadı. Yatırımcıların yoğunlaştığı alanlar kişiler için zorlayıcı olmaya başlayınca yeni yatırımcıların yerini güçlü altyapı çalışmaları aldı.

Başka bir deyiş ile günümüzde yatırımcılar kendi projeleri ile alakalı olan çalışmalara yatırım yapacakları bir sistem üzerinden ilerlemeyi tercih ediyor. Tabii ki bu durum her zaman için mantıklı ve sürdürülebilir olmasa da özellikle MSC, MAERSK, Lufthansa, ERQ ve Huawei gibi şirketler şimdiden kendi çalışma ekiplerini finanse etmeye başladılar bile! Yine orta uzun vadede daha deaylı bilgi sahibi olmak ve kaliteli seçeneklere ulaşmak için ara ara adresimize göz atabilirsiniz. Bizler öncelikli olarak siz değerli ziyaretçilerimizi bu konu başlıklarında en doğru bilgiye ulaştırmak için çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Daha detaylı bilgi için adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.