Brezilya Bankası BTG Pactual, Kripto Para Ticaret Uygulamasını Başlatıyor!

Brezilya’nın en büyük yatırım bankası BTG Pactual, müşterilerinin kripto para yatırımı yapmalarını sağlayan platformu başlattı. Mynt adlı platformda şu anda sadece BTC ve ETH ticaretine izin veriliyor. BTG Pactual, ileride diğer kripto para varlıklarını da destekleyeceğini duyurdu.

BTG Pactual’ın dijital varlıklardan sorumlu başkanı Andre Porthilo yaptığı açıklama şu şekilde:

Başlangıçta pazarda sadece iki ana kripto para varlık olacak. Ama zamanla diğer kripto para varlıkları da ekleyeceğiz. Platformumuzu eksiksiz yapmak için blockchain tabanlı tüm varlıklarla çalışacağız.

BTG Pactual CEO’su Roberto Sallouti Mynt’in kuruluşunun amacının müşterilerden gelen talepler üzerine olduğunu söyledi. Roberto Sallouti, Mynt ile ilgili olarak sözlerine şunları ekledi:

Yeni kullanıcılara kripto para birimlerini ve blockchain teknolojisini tanıtmak için ev sahipliği yapmayı planlıyoruz. Yeni varlıklar eklendikçe bu varlıklar hakkında ve onların teknolojileri hakkında bilgilendirme yapacağız.

Yerel haberlerden The Rio Times’a göre, Mynt ile BTC Pactual müşterilerine kripto para varlıklarına doğrudan erişimi sağlayan Brezilya’nın ilk büyük finans kurumu oldu.

Porthilo, banka statüsünün hem Brezilya Menkul Kıymetler Komisyonu hem de yerel merkez bankası tarafından düzenlendiğini ve ülkenin gelişen kripto para sektörüne güvenilirlik kazandıracağını iddia etti.

BTG Pactual desteğiyle Mynt, insanların henüz alışmadığı yeni yatırım sektöründe temel oluşturacak. Bu temel “güvenlik ve güvenilirlik özelliklerinde temel farklılıklara sahip” olacak diye nitelendiriyor.

BTG Pactual’in Kripto Para Önderliği

BTG Pactual Mynt’den önce de kripto para sektöründeydi. Banka dijital varlıklarla ilgilendikten birkaç yıl sonra 2019’da emlak destekli güvenlik tokenı ReitBZ’yi piyasaya sürmüştü. Ayrıca bu yılın nisan ayında BTG Pactual, Bitcoin çoklu pazar yatırım fonu’nu tanıttıktan sonra bir kripto para fonu başlatan ilk Brezilyalı yatırım bankası oldu.

BTG Pactual, Tezos (XTZ) blok zincirine yerleştirerek böyle bir hamle yapan ilk şirket oldu. Banka, gelecekteki güvenlik token teklifleri (STO’lar) için kullanacağını açıkladı. Portilho, Tezos’un bu tür bir operasyonun üstesinden gelebilecek kadar sağlam olduğunu düşünüyordu:

Gelecekteki daha karmaşık STO’ları yürütmek, teknolojiyi kullanabilmemiz ve Tezos blockchainini test etmek için Tezos vakfı ile ortaklaşa REİTBZ’yi çıkarmaya karar verdik. Tezos’un çözümlerine inanıyoruz.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.