BTC Bozduran Şirketler Bu 5 Alt Coini Aldı!

 

Pek çok kişinin merak ettiği para akışı hakkında CoinShares analitik firmasından ilginç bir yorum geldi. Hatırlarsanız son üç haftadır bitcoin üzerinde çok ciddi bir düşüş baskısı sürüyor. Öyle ki, bazı grafik eğrilerini daha önce hiç yaşamadığımız da dikkatlerden kaçmıyor. Milyar dolarlık anlık çıkışların nereye yönlendiği ise hala belirsizliğini koruyordu. Yine analitik şirketlerinin çıkarımları üzerinden yapılan paylaşımlar da dikkatleri üzerinde toplamaya devam ediyor.

Bu 5 Alt Coine Dikkat

Öncelikle içeriğimize bu alt coinlerin isimlerini öğrenmek için gelen okurlarımızın merakını giderdikten sonra devam edelim.

LTC (Litecoin)

SOL (Solana)

DOT (Polkadot)

ADA (Cardano)

XRP (Ripple)

Herşey Terra İle mi Başladı?

Aslına bakılırsa genel yanılgı burada oldu. Terra ekosisteminin çökmesi sistemin genel anlamda çökmesine neden olmadı. Bu çok sık dillendirilen yanlış bir düşüncedir. Terra sistemi FED’in  faiz kararının ardından çökmeye başladı. Bunun sonucunda ise domino etkisi ortaya çıktı. Şu an için BTC’nin içerisinde bulunduğu durum ile Terra’nın arasında çok net bir ilişki olmadığını da belirtmek isteriz. Terra sonraki dönem içerisinde çöktü ve en fazla çöküşü hızlandırdı diyebiliriz.

network 3664108 960 720

Neden BTC’den Çıkış Yapılıyor

Bu konuda üç yaygın görüş bulunuyor. Bunların ilki bitcoinin şu an hali hazırda sadece göstermelik bir coin olması olarak yorumlanıyor. Yatırımcılar artık daha dinamik ve daha çözüm odaklı coinlere yönlenmek istiyor. Transfer yaparken paralarını kullanmak istedikleri, uzun süre beklememeleri gereken ve düşük işlem ücretine sahip coinlere kaçılıyor.

İkinci bir çekiliş sebebi ise Amerikan Merkez Bankasının faiz kararı olarak yorumlanıyor. FED’in yaptığı bu yorumun uzun vadede pek çok soruna neden olacağı da düşünülmektedir. Terra ile bunun sadece fragmanını izlediğimizi söylersek yanılmış olmayı.

Peki Sonraki Süreçte Ne Olacak

Aslına bakılırsa tüm coinler uygun fiyata geldiğinde düşüş eğrisine doğru yolculuk  yapıyorlar. Bazı coinler gereğinden fazla kalabalık yatırımcı çektiğinde ise o sektörde şişmeye neden oluyor. Bunun örneğini de NFT borsalarında gördük.

NFT’ler bir dönem o kadar şişirildi ki, yatırımcıları gereğinden fazla giriş yapılan bu sektörde ters konumda kaldılar.

İlerleyen dönemlerde NFT’ler daha uygun sektörlere yönlenmeye başladığında bu borsaların tokenlerinde yeniden hareket görmek mümkün olabilir. Şu an için bu tarz bir hareket beklemek ise mümkün değil gibi görünüyor.

Coinlere Tekrar Geri Dönelim

Yukarıda adını verdiğimiz coinlerin son teknoloji ürünü coinler olması dikkatlerden kaçmıyor. Bu listede sadece para transferi için özel olarak üretilmiş Ripple sayılmazsa diğer coinlerin son derece yeni projeler için hazırlandığını söyleyebiliriz.

Orta uzun vadede tüm bu coinlerin başarıya doğru atılan bir adım olarak yorumlanması mümkündür.

Litecoin’e Dikkat

Çok uzun süredir LTC hakkında yazılıp çizilenlerin yavaş yavaş uygulamaya geçildiği düşünülüyor. Orta – uzun vadede ltc üzerinde yeniden bir yükselme grafiği çizmek şimdiden olası gibi…

ADA – SOL ve DOT

Metaverse, yeni teknoloji ve diğer teknolojilerin olmazsa olmazı olarak dikkatlerden kaçmayan bu projelerin bize nasıl sürprizler hazırladığını da birlikte bekleyip göreceğiz. Şimdilik bu projelerin yol haritaları üzerinde net bir yorum yapmak mümkün değil gibi görünse de emin adımlarla ilerlediklerini biliyoruz.

Nasıl Olacak?

Gelecek yeni teknoloji üzerine inşaa edilecek, bu durum metaverse ile mi olur? Yoksa şu an adını bile bilmediğimiz bir proje ile mi onu bekleyip görmekten başka çaremiz yok. Bizim şimdilik gözlemleyebildiğimiz ve projeleri dolu olan bu 5 alt coine dikkat etmenizdir.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.