Bu 10 Coin Balinaların Yakın Takibinde!

Bitcoin’de dengesiz hareketler devam ediyor. Son dönemlerin en uzun süren aşağı yönlü hareketinin iyice büyüdüğünü ve artık BTC’den bazı çıkışların geri dönmemek üzere yapıldığı düşünülmekte. Özellikle kripto para dünyasının neredeyse %80’ine yakını şirketlerin eline geçtiği için şahısların Bitcoin yatırımlarından uzak durmaya başladığı ön görülmektedir.

Balinaların İştahı Kabarıyor!

Bütün düşüşler bir alım fırsatıdır düşüncesine sahip pek çok yatırımcı gelecek vaat eden pek çok alt coine aşağıdan giriş yapma derdine düştü. Bu da kısa süre içerisinde bu coinlerin yavaş yavaş yükseleceği şeklinde yorumlandı.

Öncelikli olarak, son 24 – 48 saat aralığında çok sık satın alınan birden fazla coin hakkında bilgi vermek daha mantıklı olacaktır. Bir süredir pek çok yatırımcı tarafından yakından takip edilen LINK ve FTM’nin son dönemlerde yeniden alınmaya başlandığını ve bunun bir fırsat olarak ön plana çıktığını belirtmiştik.

Son 36 saatlik süreç içerisinde ise, neredeyse üç haftadır görmediğimiz girişlerle beraber yeni alt coinlerin de listeye alındığına şahit olduk. Bu belli aralıklarla yapılan girişler coinlerin isimlerini gördüğümüzde bizim için daha da fazla anlam kazandı.

Metaverse 46

Balina Girişleri Hangi Coine Oldu

Bu konuda dünyanın en büyük veri bankasına sahip olan WhaleStats, aşağıda yer verdiğimiz 12 coine çok yoğun girişler olduğunu belirledi.

  1. USD Coin (UDSC)
  2. Tether (USDT)
  3. Ethereum (ETH)
  4. Wrapped Bitcoin (WBTC)
  5. finance (YFI)
  6. Chainlink (LINK)
  7. Fantom (FTM)
  8. Graph Token (GRT)
  9. Basic Attention Token (BAT)
  10. Polymath (POLY)

Bu listede yer alan USDC ve USDT dışındaki coinlerin hepsinin son derece başarılı çalışmaları olduğu bilinmektedir.

Bu Sefer Farklı Olan Ne?

Yine whalestats’a yakın olan kaynaklara göre BAT ve POLY gibi projelerin son zamanlarda oldukça aşağı rakamlarda yol aldığını gözler önüne sermiştir. Bu sebeple orta uzun vadede bu coinlerin daha iyi bir grafik izleyeceğini ve bu yol haritasının daha ayrıcalıklı bir şekilde değerlendirilmesi gerektiği belirtilmiştir.

Stable Coine Dikkat!

Son dönemlerde adını pek duymadığımız PAR (Stable Coin) balinaların en az ilgi gösterdiği coinler arasında yer aldığı için listemizde yer almadı. Yine de balinanın hareketleri göz önüne alındığında orta – uzun vadede bu coinde de hareketlerin yaşanmasının mümkün olacağını söyleyebiliriz.

Balina 0073 Yine Ortaya Çıktı

Balinaların hareketlerine göz attığımız zaman BlueWhale0073 ismi ile bilinen balinanın 90 milyarın üzerinde Shib stokladığı gözlerden kaçmadı. Bu rakam için yaklaşık olarak 1.5 milyon dolara yakın ödeme yaptı. Bu balina hakkında şu şekilde bir hatırlatma yapmamız gerekirse şunu söyleyebiliriz. BlueWhale0073 elinde tuttuğu tüm shibleri şu ana kadar mutlaka sattı. Bu da tarihin yine tekerrür edeceği şeklinde yorumlanmaktadır.

Ne Kadar Mantıklı?

Bu şekilde balinaların hareketlerini takip etmek ne kadar mantıklı? İnternette pek çok kişi balinalarla birlikte alım satım işlemi yaparak kazanmaya çalışıyor. Yalnız alım satım emirlerini balinalar kişilerden daha önce verdikleri için sorunların ortaya çıkması mümkün olabilir. Bu da düşüş ortaya çıktığında hızlı hareket etmeyi zorunlu hale getirmektedir.

Şimdilik bu 10 coin için herkesin oldukça olumlu bir beklenti içerisinde olduğunu belirtmek yanlış olmayacaktır. Yine de orta vadede balinaların hareketlerini daha detaylı bir şekilde inceleyerek ona göre bir yol haritası çizmek gerekmektedir.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Adresimizde yer verdiğimiz içerik ve makaleler sadece bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Bu sebeple bu içeriklerden dolayı içerik yazarları sorumluluk almazlar.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.