Centre, Stablecoinlerin ‘Küresel Ağını’ Oluşturmak İçin Çalışıyor

Centre, Circle ve Coinbase tarafından USDC‘yi denetlemesi için kurulan bir organizasyondur. Bu organizasyon küresel bir genişleme için 6 yeni yöneticiden oluşan bir ekip topladı. Yeni takım Centre’nin CEO’su David Puth tarafından seçildi. Seçilen bu takım firmayı destekleyecek yeni destekçiler ve şirketin büyümesine yardımcı olacak ortaklar bulmaya çalışacak. Yeni takımın bir diğer görevi ise stablecoinler için yeni bir küresel ağ oluşturmak.

CENTRE Consortium Invites More Members To The Network To Boost USDC Use 651x420 1
Centre, Stablecoinlerin 'Küresel Ağını' Oluşturmak İçin Çalışıyor 3

Centre CEO’su David Puth takımı 9 ay gibi kısa sürede topladı ve yeni ortaklarla daha yüksek standartlar başarmayı düşündüğünü söyledi. Ayrıca Puth açıklamasında şunları söyledi:

Bu ekibi; dürüstlük, uyumluluk ve güven standartlarını korurken, önemli bir büyüme sağlamamıza izin verecek doğru yetenek dengesine sahip olduğumuzdan emin olmak için kurduk.

İşe yeni alınan yöneticiler; ticari yetkili John Shipman, risk ve uyumluluktan sorumlu yetkili Mark duBose, mali işler başkanı Beth Zolkind, kıdemli danışman Chad Richman, ticari operasyonlar müdürü Jessica Gardner ve proje bitirme müdürü Kevin Mills‘dir. Hepsi alanında çok deneyimli ve PwC, Circle, Fenwick&West ve SOM gibi firmalarda çalıştılar.

Genişleme İçin Launchpad

Yeni takım şirketin genişlemesi için launchpad çıkarmayı düşünüyor. Puth, yeni işe alınanlarla Centre’nin stablecoin’in küresel ağ fikrini ilerletmeyi hedefliyor ve bunu da zaten yapıyorlar. Puth verdiği bir röportajda şunları söyledi:

”USDC ile benzerlik gösteren ve diğer ülkelerde Centre standartlarında inşa edilmiş birlikte çalışabileceğimiz stablecoinlerle denizaşırı ortaklar oluşturmak için çalışıyoruz.”

Puth, birkaç ortağın Centre ile Avrupa kıtasında 2 farklı stablecoin’in çıkarılması için konuştuğunu bildirdi. Circle tarafından çıkarılan USDC stablecoin’i bu yıl büyük bir artışla 27,4 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip oldu. Ayrıca Circle, temmuz ayında yaptığı açıklamada bu yılın son çeyreğinde halka arz olacağını duyurdu.

Bunun yanında USDC hala USDT’nin gölgesinde kalmaya devam ediyor. USDT (Tether), market piyasasında 66 milyar dolarlık değeriyle, Ethereum ve Tron dahil olmak üzere çeşitli ağlarda bulunan Tether piyasasının lider stablecoin’idir. Stablecoin arenasında önemli başka rakipler de var. Bunlar arasında Binance USD (BUSD), dai ve terra USD piyasa değerine göre ilk 5 stablecoin arasındadır.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.