Charles Hoskinson, Cardano’nun Geleceği Hakkında Sanal Konferans Yaptı

Charles Hoskinson, sanal konferansta Cardano’nun geleceğini anlattı. ADA kullanıcıları sanal ortama sallanan avatarlarla katıldı. Uçan dev bir kaplumbağa üzerinde yapılan konferansa yüz kadar kullanıcı katıldı.

mkjnjknkjnjkn
Charles Hoskinson, Cardano'nun Geleceği Hakkında Sanal Konferans Yaptı 3

Hoskinson, Cardano’yu yaratan yazılım şirketi Input Output’u Apple’a benzetiyor ve bir sonraki Steve Jobs’u izlediğimizi dile getiriyor. Ancak aradaki farkın gelişen ekosistemde tek bir lider olmayacağını ve toplantıda bulunan kişilerin sıradaki Steve Jobs olacağını söyledi.

Siz benim insanlara tekrardan inanmamızı sağladınız. Çözemeyeceğimiz hiçbir sorun olmadığına ve tırmanamayacağımız hiçbir dağ olmadığına inandırdınız. Dahası bizim kendimize inanmamızı sağladınız.

Charles Hoskinson

Cardano, uygulamaları için merkeziyetsiz bir uygulama mağazası kuruyor. Hoskinson, topluluğun içerisinde dönen hatalı sarı avatarın bile bu uygulama mağazasının gelişimine yardımcı olacağını dile getirdi. Apple’daki App Store’un aksine isteyen herkes bu uygulamayı indirebilecek. Chainlink’le entegreli yeni bir Cardano cüzdanının da yolda olduğunu açıkladı.

Hoskinson, Dish ve Input Output şirketlerinin stratejik bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

Dish, uydu TV altyapısı işleten ve Amerikan Fortune 200 listesinde bulunan bir şirkettir. Hoskinson Dish şirketi hakkında ‘telco alanının asi firması’ yorumunda bulundu ve IOHK ile Dish ortak ürünler yapacağını açıkladı.

IOHK’un hangi ürünleri üreteceği henüz belli değil. Ama “proof of bandwidth” ve merkeziyetsiz kimlik ve programları tartışılıyor. DISH İnovasyon Ofisi Müdürü ve kurucu ortağı olan Chris Ergen, blockchainin bağlantı olmadan işe yaramaz olduğunu söyledi ve hep beraber teknolojiyi katlayarak büyüteceğiz dedi.

Konuşma sırasında üstüne zıplayan bir kullanıcı avatarından dolayı dikkatinin dağıldığını söyleyen Hoskinson, Nottinghamshire İngiltere’den gelen bobble (avatar)’ın konuşmayı böldüğünü söyledi. Bu adada rahatlatıcı müzik eşliğinde şelalenin altında meditasyon yaptığını söyleyen Hoskinson, buranın çok rahatlatıcı olduğunu söyledi.

Cardano Hakkında

Cardano, akıllı sözleşmeler için halka açık bir blockchain platformu çalıştırmayı amaçlayan bir kripto para birimi ağı ve açık kaynaklı bir projedir. 2015 yılında geliştirilmeye başlandı ve 2017 yılında Ethereum ve BitShares’in kurucularından Charles Hoskinson tarafından başlatıldı. Platform adını Gerolamo Cardano’dan ve kripto para birimiyse adını Ada Lovelace’dan almıştır.

Piyasa değeri olarak en değerli 3. kripto para olan ADA’nın işlem hacmi 4,644,097,609$’dır. Piyasa değeri ise 73,765,096,899$’dır.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.