Coinbase Borsası NFT Sektörüne Giriş Yapıyor!

Popüler kripto para borsalarından biri olan Coinbase 2021 yılı içerisinde NFT platformunu piyasaya süreceğini duyurdu!

Coinbase Fonksiyonel Ürün Yönetimi Başkanı Sanchan Saxena 12.10.2021 tarihinde yaptığı açıklamada, NFT platformunda Ethereum tabanlı EFT’ler üretilmesine, sergilenmesine ve satın alma işlemlerinin yapılmasına olanak sağlanacağını dile getirdi.

Saxena, NFT üreticilerinin “merkezi olmayan sözleşmeler (DeFi) ve veri şeffaflığı ile” sanat eserlerinin sahipliğini elinde bulunduracağını söyledi.

Kripto Para Borsaları NFT Pazarının Büyüklüğünün Farkında!

Coinbase NFT pazarına giriş yapacağını açıkladı. Ancak diğer büyük kripto para borsaları çoktan pazar piyasasında pay almaya başladı.

Kripto para borsası FTX, yakın zamanda ABD’li müşterileri için NFT platformu kurduğunu açıklamıştı. Yaklaşık 1 aydır faaliyetine devam eden FTX’in NFT platformu NFT ürünlerini desteklemek için hem Ethereum ağı hem de Solana ağını kullanıyor.

NFT pazarına giriş yapan bir başka borsa ise tabi ki Binance. Kısa süre önce NFT pazarına girmiş olan Binance’de 100 sanatçı ile Binance’in NFT platformunun açılışını yapmıştı. Binance NFT platformu aynı zamanda yenilikçi bölgesel içerik üreticilerine de destek olmayı planlıyor.

NFT Sektörüne İlgi Büyüyor

2021 yılında NFT sektörüne Binance’de katıldı. Binance Michael Owen ve Alphonso Davies gibi ünlü futbolcularla iş birliği ile NFT koleksiyonu yaptı. Böylelikle NFT platformuna giriş sağladı.

NFT sektörüne giriş yapan başka bir büyük borsa OKEx’dir. Kullanıcıların NFT varlıklarını borsanın ekosisteminde üretmesine, satmasına ve satın almasına olanak sağlayan yeni bir NFT platformu başlattı.

NFT’ler çok büyük miktarlara satılırken daha da popülerleşecek gibi gözüküyor. En pahalı NFT’ler şu şekilde:

  1. Everydays – The First 5000 Days – ($69,000,000)
  2. CryptoPunk #3100 – 4.200 ETH ($7,580,00)
  3. CryptoPunk #7804 – 4,200 ETH ($7,570,000)
  4. Crossroads ($6,600,000)
  5. Doge – 1696.9 ETH ($4,000,000)

Peki Coinbase Kimdir?

Coinbase, 2012’de kurulan ABD merkezli bir platformdur. Bu platformda kripto para alım, satım, transfer ve depolaması yapılmaktadır.

Dünyanın dört bir yanındaki müşteriler, kripto yolculuklarına Coinbase ile başlar.

Yukarıdaki sloganla 100’den fazla ülkede 68 milyon doğrulanmış kullanıcı, 9.000 kurum ve 160.000 ekosistem ağ ortağı vardır.

FTX Borsası Hakkında

FTX bir kripto para türev borsasıdır. Binance gibi büyük şirketlerle ortaklığı vardır. Birçok kripto para listeleyen FTX’in aynı zamanda NFT alım satım hizmeti de vermektedir. FTX’de para yatırma veya çekme işlemleri için herhangi bir blockchain ücreti (komisyon) almadığını unutmayın.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.