Coinbase, İşlem Ücretlerini Kaldırmaya Çalışıyor!

Önde gelen kripto para borsası Coinbase, yeni bir abonelik tabanlı hizmet ile kullanıcıların gelişmiş özelliklere erişim sağlamasını test etmeye başladı. 

Coinbase One olarak adlandırılan bu yeni abonelik ürünü, başlangıçta az sayıda kullanıcıya sunulacak. Yeni platformun avantajları arasında sıfır ücretli ticaret ve tatillerde ve hafta sonlarında öncelikli telefon desteği yer alıyor.

Normalde gelirinin çoğunu işlem ücretlerinden alan Coinbase yeni abonelik hizmetiyle gelirini çeşitlendirecek gibi gözüküyor. Farklı faydalar sağlayan hizmeti açıklayan sayfada ayrıca ek hesap koruması ekleneceği belirtiliyor. Bu koruma bir nevi sigorta gibi olacak. Coinbase borsası konu ile alakalı şu açıklamaları yaptı:

Coinbase hesabınızdaki herhangi bir fon, bir hesap ele geçirme nedeniyle tanımadığınız biri tarafından çalınırsa, 1 milyon dolara kadar zararı geri alma hakkını elde edeceksiniz. Bu sizin sigortanız olacak.

Coinbase sözcüsü konu ile alakalı abonelik hizmet ürününü test etmeye başladıklarını söyledi ve sözlerine şu şekilde devam etti:

Test grubundaki müşteriler, Coinbase platformunda dijital para birimleri satın alma, satma ve dönüştürme işlemlerine işlem ücreti ödemeyecekler. Ayrıca müşterilerimize farklı şekillerde hizmet vereceğiz. Şu anda hala erken test aşamasındayız, bu nedenle gelecekteki ürün deneyimiyle ilgili her şey kullanıcılarımızdan aldığımız geri bildirimlerle şekillenecek.

Coinbase, bu hizmette görünüşe göre Robinhood’u örnek almış gibi gözüküyor. Robinhood’da, kullanıcılara daha kaliteli piyasa verilerine ve marj yatırımına erişim sağlamasına olanak sağlayan aylık bir abonelik hizmeti olan Robinhood Gold adlı bir hizmet sunuyor. 

Peki Coinbase Kimdir?

Coinbase, 2012’de kurulan ABD merkezli bir platformdur. Bu platformda kripto para alım, satım, transfer ve depolaması yapılmaktadır.

Dünyanın dört bir yanındaki müşteriler, kripto yolculuklarına Coinbase ile başlar.

Yukarıdaki sloganla 100’den fazla ülkede 68 milyon doğrulanmış kullanıcı, 9.000 kurum ve 160.000 ekosistem ağ ortağı vardır.

Ayrıca yakın zamanda SEC, Coinbase’de dava açacağını duyurmuştu. Coinbase kendi Lend ürününü piyasa sürmeye hazırlanırken, SEC karşı çıkmıştı. Ürünün çıkması halinde Coinbase’e dava açacağını duyuran SEC, ürünün çıkışını en az Kasım ayına kadar ertelenmesine sebep olmuştu. Coinbase açıklamasında bu dava sebebinin nedenini hala anlayamadığını açıklamıştı.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.