Coinbase: XRP Yeniden Listelenebilir!

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Ripple ile SEC arasındaki mücadelede Ripple’ı destekler şekilde tweet attı.

26 Ekim sabahı atılan tweet’te Ripple’ın davasında iyi gittiğini dile getirdi. Bu yorumlardan sonra XRP coin topluluğu yakın zamanda Coinbase’de tekrardan listelenme olur mu diye düşünmeye başladı.

Armstrong’a göre kripto para sektöründe artık çok fazla yatırımcı olduğundan bu alana saldırı başlatmak daha zor görünüyor. Çünkü zarar görenleri sesi eskisinden çok daha fazla çıkıyor. SEC’te kripto paralara daha anlayışlı davranmaya başladı. Bunun bir göstergesi de BTC ETF’lerini onaylaması olarak görülebilir.

Ripple üst düzey yöneticiler SEC’in tüketicileri korumak yerine zarar verdiğini dile getirmeye devam ediyor. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse konuk olarak katıldığı Fox Business programında SEC’i eleştirmişti. SEC’in kuruluş amacının yatırımcıları korumak olduğunu söyleyen Garlinghouse, SEC komisyonuna toplu dava açan 10 binden fazla XRP yatırımcısı olduğuna dikkat çekmişti.

Garlinghouse yaptığı açıklamaya şu şekilde devam etti:

SEC, XRP’nin ABD’de listelenmesine ve 8 yıl boyunca alınıp satılmasına, ayrıca piyasada işlem görmesine izin verdi. Projeye katılan sayısı gittikçe arttı ve en yüksek olduğu seviyelerde ise dava açtı. XRP’nin fiyatı %70 civarında düşüş sağladı. SEC’in amacı düzeni korumak ve yatırımcıları korumaksa, bu dava ile buna neden engel olmaya çalıştığını anlamıyoruz.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un attığı tweet ile herkesin aklına XRP yeniden listelenecek mi sorusu geldi. Söylentiler büyüdükçe konu yeniden gündem oldu.

Coinbase Neden XRP’yi Listeden Çıkarmışıtı?

Amerikan kripto para borsası (SEC), 19 Ocak’ta Ripple’a dava açmıştı. Dava ile birlikte XRP coinin fiyatı ciddi şekilde düşmüş ve müşterilerin XRP’ye karşı güveni kaybolmaya başlamıştı. Güvensizlik haberlerinden sonra birçok kripto para borsası XRP’yi listeden çıkarmaya başlamıştı. Coinbase’de dava ile XRP ticaretini askıya alan borsalardan oldu.

Galaxy Digital’in kurucusu Mike Novogratz konu hakkında attığı tweet şu şekilde:

SEC, Coinbase’de Dava Açacağını Duyurmuştu!

Coinbase kendi Lend ürününü piyasa sürmeye hazırlanırken, SEC karşı çıkmıştı. Ürünün çıkması halinde Coinbase’e dava açacağını duyuran SEC, ürünün çıkışını en az Ekim ayına kadar ertelenmesine sebep olmuştu.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.