Coinbase’den 500 Milyon Dolarlık Kripto Para Yatırımı

Coinbase CEO’su Brian Armstrong 20.08.2021’de Twitter hesabından yaptığı açıklamada; Coinbase’in bilançosuna 500 milyon dolarlık kripto para varlığı eklemek için yönetim kurulu onayı aldığını duyurdu. Ayrıca şirket, gelecekteki tüm kârların %10’unu kripto para birimine yatıracak.

Kısa bir süre önce, yönetim kurulundan bilançomuzdaki mevcut varlıklarımıza eklemek için 500 milyon doların üzerinde kripto varlık satın alımının onayını aldık. Bundan sonraki tüm kârın %10’unu kripto varlıklara yatıracağız. Kriptoekonomi olgunlaştıkça bu yüzdenin zamanla büyümeye devam etmesini bekliyorum.

Coinbase’in 365 Milyon Doları Zaten Kripto Varlıklardaydı

Coinbase Şubat 2021’de, doğrudan listeleme yoluyla halka açılmaya (halka arz’a) hazırlanırken, kripto varlıklarda yaklaşık 365 milyon dolarlık yatırımlarının listesini gösteren bir açıklama yayınladı. Paylaşılan bilgilere göre; Coinbase yatırımlarının 230 milyon doları Bitcoin, 53 milyon doları Ethereum, 49 milyon doları stablecoin ve 34 milyon doları da diğer kripto varlıklarındaydı.

Coinbase borsası Bitcoin’e yatırım yapan holdingler sıralamasında dördüncü durumda. Sıralamanın başında ilk iki şirketiyle bulut yazılım şirketi MicroStrategy ve elektrikli otomobil üreticisi Tesla var. Bu şirketler geçen yıl içinde ilk BTC’lerini satın aldılar. Aslında Coinbase 2012’den beri piyasada olduğu için, diğerlerine göre daha fazla kripto varlık yatırımı yapmalıydı.

Coinbase’in kripto varlıklara yatırım kararında, ilk çeyrekte 800 milyon dolar ve 2. çeyrekte 1,6 milyar dolara ulaşan rekor kazançlarının etkisi olduğu düşünülüyor. Coinbase yönetim kurulu, şirket varlıklarını kripto varlıklarla çeşitlendirerek büyüme hedeflerini genişletme yolunda ilerliyor.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.