Coinbase’in Yeni NFT Platformu için 1,4 Milyon Kayıt!

NFT’ler (değiştirilemez tokenler) için eşler arası bir pazar yeri olan Coinbase NFT‘nin bekleme listesi kısa sürede 1,4 milyon üzerinde kayıt aldı ve bu kayıtlar Coinbase’in NFT pazar platformunu yakında piyasaya sürüceğini duyurmasından sonra, sadece 48 saat içinde gerçekleşti.

Duyuruya göre, 2021 yılı bitmeden önce açılması planlanan Coinbase NFT, “NFT’leri çıkarmayı, satın almayı, sergilemeyi ve keşfetmeyi her zamankinden daha kolay hale getirecek.”

Şirket, “Coinbase’in milyonlarca insanı, Bitcoin’e ilk kez kolay ve güvenilir bir yol ile ulaşmasına yardımcı olduğu gibi Coinbase NFT de aynısını NFT’ler için yapmak istiyor dedi.

Coinbase NFT için bekleme listesi yazı yazıldığı esnada 1.427.450’ye ulaşmıştı ve bu hızla giderse ve teknik bir sorun yaşanmaz ise gün sonunda 2 milyonu aşması bekleniyor.

Coinbase ürün başkan yardımcısı Sanchan Saxena 12.10.2021’de Twitter’da “Çok sayıda kayıt alıyoruz, tüm ilginiz için çok minnettarız” dedi. Ayrıca “Sunucularımızda inanılmaz bir yoğunluk görüyoruz ve ekibimiz bunu çözmek için çok çalışıyor. Daha sonra tekrar kontrol edin!” dedi.

Coinbase’in bu yeni atılım için nasıl bir ücret politikası uygulayacağı henüz belli değil, ancak bu yoğun ilgi Coinbase için son derece kazançlı yeni bir iş fırsatı yaratabilir.

Coinbase Artık NFT Pazarında!


NFT pazarının şu anki liderleri OpenSea ve Rarible olarak görülüyor. Blockchain analiz firması Coingecko‘nun son raporuna göre, iki şirket 2021 yılının 3. Çeyreğinde toplam 6,8 milyar dolarlık işlem hacminden sorumluydu ve OpenSea tek başına bunun % 99’unu sağlamıştı.

Bir diğer veri firması DappRadar verileri ise; geçtiğimiz eylül (2021) ayı boyunca OpenSea’nin 30 günlük ortalamasında 261.050 aktif kullanıcısı olduğunu ve 3.02 milyar dolar değerinde toplam 2.49 milyon işlem gerçekleştirdiğini gösteriyor.

Tüm bu veriler NFT endüstrisi için etkileyici duruyor fakat yükselen DeFi piyasası bu rakamları gölgede bırakmaya devam ediyor. Ayrıca son zamanlarda kilitlenen toplam değer 216 milyar doları geçmiş durumda. Coinbase’in sektöre NFT pazarı ve 68 milyondan fazla kullanıcı ile sahneye girmesiyle her şey çok farklı şekilde değişebilir.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.