CoinShares, Ünlü İsviçre Bankası FlowBank’a Yatırım Yaptığını Açıkladı

Kripto para yatırım şirketi CoinShares, İsviçre merkezli online banka olan FlowBank’a yatırım yaptı. Bankanın %9’dan fazla hissesine sahip olan CoinShare, düzenlenmiş finansal kurumlar sektöründe yerini genişletti.

FlowBank Pazarlama ve İletişim Başkanı Caroline Puder konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Bankamız kripto paralara yatırım yapmak isteyen müşterilerin farkında ve bu talebi karşılamak için artık hazırız.

Puder, CoinShares ile ortaklıkları ile ilgili yorumları ise şunlar oldu:

Müşteriler için kesintisiz ve yenilikçi bankacılık ve yatırım yolları yaratmaya çalışıyoruz. Bu ortaklık bu misyonumuzu güçlendirdi. FlowBank müşterileri artık CoinShares’in borsada işlem gören varlıklarına yatırım yapabilirler.

CoinShares’in yatırımıyla FlowBank, 2022’de müşterilerine kripto para ile ilgili bir dizi yeni özellikler başlatmayı hedefliyor. Yatırım değeri tam olarak açıklanmadı sadece bankanın %9’dan fazlasının alındığı açıklandı.

CoinShares Nedir?

CoinShares’in misyonu güvenilir ortaklara hizmet sunarken aynı zamanda kripto varlıkların kullanımını genişletmektir. Geçtiğimiz 7 yılda müşterilerin ihtiyacına göre ürün geliştirerek istedikleri hizmeti sunuyor.

Dijital varlık marketi büyüdükçe ve geliştikçe fırsatları değerlendirmeye çalışıyoruz ve müşterilerimiz için uzun vadeli çözüm yolları oluşturuyoruz.

CoinShares CEO’su Jean-Marie Mognetti, geçtiğimiz Haziran ayında yaptığı bir açıklama ile kripto para endüstrisinin şekillenmesi için iki farklı etken var. Bunlardan birincisi küresel ve kurumsal yatırımcıların yapacağı yüksek yatırım miktarı, ikincisi ise kripto para alanının gelişerek merkezi olmayan finans (DeFi), değiştirilemez tokenler (NFT’ler), Web3.0 ve bahis pazarlar gibi alanlarda yükselen bir trend yakalamak.

CoinShares, 2020’de toplam gelirini ikiye katlanarak 25 milyon ABD dolara ulaştığını, şirketin elindeki toplam varlıkların ise yıl boyunca %290 oranında artarak 2.67 milyar ABD dolarına yükseldiğini belirtti.

FlowBank Nedir?

1991 yılında Charles Henri Sabet, birkaç arkadaşıyla para yönetmeye başladı. Sonrasında döviz değimi işlerine de başlayan Sabet, 1999 yılında bankacılık lisansını aldı. Teknolojinin gelişmesiyle online ticaret başladı ve yatırımcılar buradan para kazanamaya başladı.

2004 yılında bunu fark eden Sabet, bankasını tekrar düzenleyerek online alım-satıma yöneldi. Bankanın ismini Synthesis olarak değiştirdikten sonra başarı kazandı ve 2007 yılında burayı Saxo Bank’a sattı. Sonrasında da online ticaret üzerine yönelen Sabet, 2020 yılında FlowBank’ı kurdu.

2020 yılında kurulan FlowBank, İsviçre Finansal Piyasa Denetleme Kurumu (FINMA) tarafından bankacılık lisansı almıştır.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.