Compass Mining, Bitcoin Madenciliğinin Evde Yapılabileceğini Duyurdu!

Compass Mining, Bitcoin madencileri için donanım ve barındırma hizmeti sağlıyor. Şimdi de müşterilerinin evde madencilik yapabileceği yeni ürünlerini tanıttı.

Compass Mining CEO’su Whitney Gibbs’ın yaptığı açıklamada müşterilerin evlerine Bitcoin madenciliği makineleri teslim edeceklerini ve bu makinelerin F2Pool madencilik havuzuna bağlanmalarına yardımcı olacaklarını söyledi. Ayrıca kurulumdan sonra destek hizmet sağlayacaklarını da bildirdi.

Gibbs şu sözleri ekledi:

Evde madenciliğe başlamak isteyen insanlardan Bitcoin madenciliği makineleri için önemli miktarda talep aldık. Ayrıca endüstri çapında yer sıkıntısı da var, pek çok kişi kapasitenin 2021’in 4. çeyreğinde veya 2022’nin ilk çeyreğinde kullanılabilir olmasını beklemek yerine bir ev kurulumunu tercih ediyor.

Compass Mining, ev madenciliği hizmeti için üç yeni Bitcoin makinesi modeli sunuyor. Bunlar arasında 78 TH/s hash oranına sahip ve 8.100$ olan Whatsminer M31S+ modeli, 88 TH/s hash oranına sahip 9.750$’lık Whatsminer M30S modeli ve 95 TH/s hash oranına sahip 10400$’lık Antminer S19 modeli yer alıyor. Belirtilen ürünler satın alındıktan iki ya da üç hafta sonra müşterilerin eline ulaşmış olacak.

Sadece ABD’ye hizmet veren şirket bu yıl içinde Kanada ve Avrupa’ya açılmayı planlıyor.

Evde Yapılan Madenciliğin Maliyeti Ne Olacak?

Evde yapılan madencilikte ortalama elektrik gideri ~0,105$/kWh (3250 Watts) hesaplanıyor. Bu da madenciliğin karlı olmasını sağlıyor. Bunu hesaplayan bazı kişiler çalışmak yerine madencilikle evlerini geçindiriyor. Bu da yeni bir iş kolu oluşturuyor.

Whitney Gibbs ekipmanları Bitmain veya MicroBT’den almak yerine Compass’ten satın alınması gerektiğini söyledi. Bunun sebeplerinden biri kurulumdan sonra sağladıkları hizmet. Ayrıca F2Pool’un kestiği %2,5’luk kesinti yerine Compass’ten alınan ürünlerle ücretlerin %1,2 oranına indirildiğini söyledi. Üretici firmaların büyük siparişlerle uğraştığını ve küçük siparişleri geciktirdiğini dile getiren Gibbs, Compass ile tek bir makine bile satın alındığında hemen işleme sokulacağını dile getirdi.

Madenciler Kazdıkları BTC’leri Tutuyor

Glassnode’un verilerine göre madenciler BTC biriktirmeye devam ediyor. Ellerindeki BTC miktarı 14.000 olan madencilerin BTC’yi piyasa sürmeye niyetleri yok gibi. Daha çok elektrik faturaları ve donanım değişikliği için ellerindeki BTC’lerini bozduran madenciler, bu ara ellerindekileri tutmaya yöneldi.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.