Dapper Labs, NFL İçin Ayrı NFT Pazarı Kuruyor!

Dapper Labs, herkesin bildiği gibi CryptoKitties ve NBA Top Shot ile tanındı ve şimdi sadece NFL için bir NFT pazarı kurmaya hazırlanıyor.

Anonim kaynaklara atıfta bulunan Sports Business Journal‘a göre, NBA Top Shot’un arkasında olan firma Dapper Labs, Ulusal Futbol Ligi NFT‘LERİ için bir pazar yeri oluşturma hazırlıkları içinde.

Anlaşmanın bir parçası olarak, NFL ve NFL Players Association, Dapper Labs’tan hisse alacaklar. Sports Business Journal’ın haberine göre, bu anlaşma ile oyuncular birliği için elde edilen dijital lisans geliri, popüler “Madden” video oyunlarının yapımcısı EA Sports’tan sonra ikinci sırada yer alacak.

Dapper Labs, gerçek veya dijital varlıklara sahiplik belgesi olarak çalışan tokenler olan NFT’leri canlandırmak için bir miktar kredi alıyor. Dapper, ilk büyük NFT projesinin (Ethereum tabanlı dijital koleksiyon CryptoKitties) arkasında olmasına rağmen, o zamandan beri spor ticaret kartlarına taşındı. 2020’de NBA Top Shot’ı başlattıktan sonra, WNBA’ya ve daha yakın zamanda La Liga iş birliğiyle İspanyol futboluna kadar genişledi.

Bu ayın (Eylül 2021) başlarında, Andreessen Horowitz ve diğerlerinin desteğiyle Coatue liderliğindeki bir finansman turunda 250 milyon dolar topladığını açıkladı. Rakam şu anda 7,6 milyar dolar değerinde ve üstelik mart ayındaki bir finansman turundan sonra olduğu değerden 5 milyar dolar daha fazla artmış görünüyor.

NFL Nedir?

NFL açılımı; National Football League (Amerikan Ulusal Futbol Ligi) Amerika’daki en önemli ve büyük profesyonel Amerikan futbolu ligidir. Ligde ABD’nin farklı şehirlerinden ve bölgelerinden toplam 32 takım yer alır. NFL, 1920 yılında American Professional Football Association adıyla kurulmuştur. 1922 yılında bugünkü ismini aldı ve NFL ligi günümüzde MLB, NBA ve NHL ile birlikte Kuzey Amerika’nın en önemli spor organizasyonlarından biri olarak tanınır.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.