DeFi Protokolü Grim Finance Hacklendi!

Grim Finance, deFi odaklı bir getiri aracı olup, kullanıcılara karmaşık kasa stratejileri ile tokenlarını stake ettiren platformdur. Geçtiğimiz pazar günü ise güvenlik açığından kaynaklı büyük bir hacklenme yaşadı. Hacklenme sonrasında zararın 30 milyon dolarlık olduğu söyleniyor.

Grim Finance platformu pazar günkü hacklenme sonucunda 30 milyon dolarlık fantom tokenını çaldırdı. Proje, daha fazla mağduriyet yaşamamak için önleyici tedbirler alıyor.

Grim Finance yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Platformumuzun yaklaşık 6 saat önce bir saldırgan tarafından hacklendiğini kullanıcılarımıza bildirmek istiyoruz. Saldırganın adresini 30 milyon doların üzerinde gerçekleşen hırsızlık sonucunda tespik ettik. Hacklenmeler kasa sözleşmesinde meydana geldi. Bu nedenle tüm kasalar ve yatırılan fonlar şu anda risk altındadır.

Grim Finance Fon Transferlerini Durdurmak İçin; DAI ve AnySwap İle İletişime Geçti!

Grim Finance daha fazla fon transferini durdurmak için saldırganın adresiyle ilgili olarak Circle (USDC), DAI ve AnySwap ile iletişime geçmiştir. Ancak saldırgan stabilcoin transferleri yoluyla haksız olarak elde ettiği fonları, aklamaya çalıştığı gelen bilgiler arasında.

Akıllı sözleşme denetçileri ve yatırımcılardan oluşan bir DeFi gözlemci grubu olan Rugdoc.io hacklenme ile ilgili şunları söyledi:

Grim Finance’in daha iyi giriş koruması kullanması gerekiyor. Umarım tüm projeler bu olaydan gerekli dersler çıkarabilirler.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.