Dijital Varlıkların Pazar Yerinde Şimdiden Yerinizi Alın!

Artık her geçen gün teknoloji, hayatımızın merkezinde yer almaya devam ediyor. İlk olarak tam olarak Bitcoin ve diğer coinlere alışmaya başladığımız süreçte karşımıza NFT’ler çıkmıştı. NFT’lerin ön plana çıkması ile birlikte Pazar yerlerinde çok ciddi anlamda satışlarda yapıldı. Bu coinler ne işe yarayacak? Nerede kullanılacak? Gibi sorular çok sık soruldu.

NFT’ler Hızlı Gerileme Dönemi Geçiriyor

Aktif olarak kullanılamıyor, bölünüp parçalara ayrılamıyor ve kişiler için ticaret aracı olarak kullanılamıyor olmaları da NFT’leri değer kaybına uğrattı. İşte tam da bu noktada dijital varlıklar için yeni bir Pazar yeri ortaya çıktı: WAXP

wax hakkinnda

Wax Blok Zinciri Nedir?

Aslında WAX blok zincirinin resmi kripto para birimi olan Waxp bir değişim aracı olarak kullanılabiliyor. Pek çok borsada aktif olarak alışveriş işlemlerinde yer alıyor olması da waxı diğer coinlerden biraz daha farklı bir noktaya getirmek için yeterli oldu. Zaman içerisinde yeni özelliklerin ortaya çıkması ile birlikte waxın çok ciddi anlamda popülerlik kazandığını ve kişiler tarafından aktif bir şekilde kullanılmaya devam edildiğini de belirtmek gerekmektedir.

400 Milyon Kişi Burada!

Wax’ın aktif olarak dijital varlık transferinde kullanıldığı pek çok Pazar yeri, nft değişim aracı ve dijital varlık ticaret alanı bulunuyor. Bunlar arasında blok zincir tabanlı olarak ön plana çıkan pek çok seçenekte var.

Örnek vermek gerekirse: Son dönemlerde giderek popülerliği artan Blokchainrpg isimli oyun kendi oyun içinin tokenine sahip ve bunlarda kazandığınız yada satın aldığınız nftleri wax ile işlem görerek Pazar yerlerinde satabiliyorsunuz.

Sistem Nasıl İşliyor

Sistemin daha rahat anlaşılması için yine blokchainrpg oyunu üzerinden anlatalım. Oyun bildiğimiz browser tabanlı oyunlardan farksızdır. Karakterimizin üzerine itemler giydiriyoruz. Giydirdiğimiz bu itemleri oyun içerisinde oynayarak düşürebiliyor yada beklemek istemiyorsak doğrudan satın alabiliyoruz. Sonraki süreç te ise bu itemleri kazandığımız deneyimlerle yada yeni ürünlerle yeniden üreterek Pazar yerinde satmamız mümkün oluyor.

Oyun içi para birimi de var. GOLD isimli bu para birimi de aynı zamanda WAX ekosisteminin para birimi ile belli bir denge halinde alım satım işlemi yapılabiliyor.

Başka bir deyiş ile bu oyundan kazandığınız itemleri doğrudan paraya çevirebiliyorsunuz. Aynı zamanda bu oyunun para birimini de doğrudan paraya çevirmeniz mümkün oluyor.

Bu ayrıcalıklı farklı ve kaliteli oyun sürecinin farklı süreçleri de bulunuyor. Kısa süre içerisinde daha fazla kişi tarafından benimsenen ve değer gören wax sistemi ile ilgili en çok bilinmesi gerekenlerin başında bu geliyor.

Süreç ilerledikçe buradan kazandığınız paraları borsa değerlendirerek başka para birimlerine de çevirebiliyorsunuz.

Binlerce Farklı Para Birimi Milyonlarca Kişi

Bunlar normal coin ve altcoinler gibi aktif olarak değer kazanan ve çevrilebilen para birimlerinden değil, wax ekosisteminde alıcı ile satıcının bir araya geldiği bir borsa bulunmakta. Hali hazırda bu para birimleri başka borsalarda çoğunlukla işlem görmediği için kendi ekosisteminde eritiliyor. Çok talep gören anında satışı yapılan ürünler olduğu gibi daha fazla zaman geçirmenize neden olacak pek çok üründe bulunmakta…

Haliyle sizler bu ürünleri hızlı bir şekilde eritmek istediğiniz zaman bir takım engellere takılabiliyorsunuz. Bu sebepten blokchainrpg benzeri oyunların item ve kazanımları hızlı şekilde değer kazanıp kaybetmesine rağmen bazı ürünlerin değer kazanıp kaybetmeleri de daha uzun zaman alıyor.

Hal böyle olunca doğru ürünün doğru şekilde kullanılması için WAXP ekosistemine bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Bu konuda farklı seçenekler de ön plana çıkmaktadır.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.