Doge Vakfı, Ethereum ile DOGE Stake İçin Çalışma Başlattı!

Doge internet üzerinde popüler hale gelen köpek temalı bir meme kripto paradır. Aynı zamanda kar amacı güdmeyen bir vakfı bulunmaktadır. Bu vakıf, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin ile işbirliği yaparak stake mekanizması üzerinde çalışmalar başlattığını geçtiğimiz günlerde tüm kamuoyuna duyurdu.

Vakıf başlattığı bu çalışmalarda LibDogecoin ve GigaWallet’in lansmanı da dahil olmak üzere sekiz projeyi araştıran bir yol haritası açıkladı. Bu yol haritası, vakfın sekiz yıllık tarihinde yayınladığı ilk yol haritası olarak bilinmektedir. Ağustos ayında vakıf, DOGE’nin amacını açıklayan ve Shiba Inu’dan ilham alan kripto para yatırımcılarının, projeden beklentilerine cevap veren Dogecoin Manifestosu’nu imzaladığını da hatırlatalım.

Vakıf yaptığı açıklamalarda şunları dile getirdi:

Yol haritamızda Buterin ile sadece büyük oyuncuların değil, herkesin kendilerini ödüllendirebileceği bir sistem oluşturacağız. Topluluk hissesi versiyonu ile benzersiz bir Doge teklifi hazırlamaya çalışıyoruz. Tahmin edebileceğiniz gibi, böyle bir projeye atılmak kolay bir süreç değil. Fakat etkili arkadaşlarımız var bu süreçin geliştirilmesine katkı sağlayacaklar.

Elon Musk: “Doge Dünyanın Gelecekteki Para Birimidir!”

Elon Musk’ın şubat ayında attığı bir tweette, Dogenin “dünyanın gelecekteki para birimi” olabileceğini öne sürdü. Her açıklamasıyla gündem olmayı başaran Musk’ın DOGE tokenın sıkı takipçilerin biri olarak biliniyor.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.