Dünyaca Ünlü Şarkıcı The Weeknd Bir NFT PLatformuna Katıldı!

Ünlü şarkıcı The Weeknd, ünlü Amerikan futbol oyuncusu Tom Brady’nin kurduğu NFT platformu olan Autograph’a katıldı. Ağustos ayında kurulan Autograph tamamen spor NFT’leri üzerine odaklanacağını bildirmişti. Ancak The Weeknd ile anlaşarak repertuarına müziği de ekliyor.

Tom Brady’nin kurduğu NFT platformu Autograph, yönetim kadrosunu genişletiyor. Müzisyen The Weeknd ve FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’de yönetim kadrosuna katıldı.

The Weekend daha önce 2021 Nisan ayında Nifty Gateway aracılığıyla kendi NFT koleksiyonlarını yayınlayarak 2 milyon dolardan fazla kazanç sağlamıştı.

Sam Bankman-Fried FTX’in kurucusu ve CEO’su olarak herkesin tanıdığı bir isimdir.

Yönetim kadrosuna katılan diğer önemli isimler arasında ise şu isimler var:

  • SCS Financial kurucusu ve başkanı Peter Mattoon
  • Discovery Land Company kurucusu ve başkanı Michael Meldman

The Weeknd konuyla alakalı şu açıklamalarda bulundu:

Bir şarkıcı ve sanatçı olarak sınırları hep zorladım. Son bir kaç yıldır da NFT’leri araştırıyor ve uyguluyorum. Bunlardan dolayı Autograph’ın son girişimini desteklemek konusunda çok heyecanlıyım.

Autograph’ın yönetim kurulundan ayrı olarak birde danışma kurulu bulunuyor. Bu kurulda da Wayne Gretzky, Simone Biles, Tiger Woods, Tony Hawk ve Naomi Osaka gibi ünlü isimler bulunuyor.

The Weeknd’in NFT’si ‘Acephalous’

The Weeknd Nisan ayında NFT’sini piyasa sürmüştü. “Acephalous” koleksiyonunda görsel-işitsel sanat eserleri ve yayınlanmamış müzik yer aldı ve 24 saatte 2 milyon dolara satıldı.

Acephalous NFT’si 2015’ten beri The Weeknd’in destekçisi Los Angeles merkezli Strangeloop Stüdyolarının yardımıyla yapıldı. NFT, Nifty Gateway platformunda satıldı.

The Weeknd’in NFT koleksiyonun eşsiz kılan şey ise bir kaç parçadan oluşması oldu. Yeni şarkısından parçalar ve sınırlı sayıda sanat ederi de NFT koleksiyonun parçası oldu. Ancak en değerli parça ise yeni şarkısının tam sürümü oldu. Açık arttırmayla 24 saatlik bir satışa koyulan parçayı The Weeknd bir daha hiç bir platformda yayınlamayacak.

Açık arttırmanın ardından 2 milyon dolara satılan NFT’ye ilgi çok fazla olmuştu.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.