El Salvador Başkanı 2022 Yılı İçin Tahminlerde Bulundu!

Bitcoin’i yasal ödeme aracı olarak kabul eden tek ülke olan El Salvador ülkesinin başkanı, 2022 yılı için bazı tahminlerde bulundu. El Salvador Başkanı Nayib Bukele tahminlerinde, Bitcoin’in 2022 yılında 2 ülkenin daha resmi para birimi olarak kullacağını düşünüyor.

2021 yılı kripto para borsası için adeta büyüme yılı oldu. Tokenların büyük bir kısmı rekor fiyatları görerek yatırımcılarını sevindirmeyi başardı. 2021 yılının sonlarına doğru Bitcoin cephesindeki düşüşler yatırımcıları üzsede, El Salvador Başkanı bu düşüşleri fırsat olarak görüp her düşüşte Bitcoin alımları gerçekleştirdi. Enflasyonla baş etmek için Bitcoin yöntemini seçen El Salvador’un toplamda 1370 BTC sahibi olduğu biliniyor.

El Salvador Başkanının Tahminleri

Başkan Bukele 2022 yılına dair tahminlerini Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımla açıkladı.

nn
El Salvador Başkanı 2022 Yılı İçin Tahminlerde Bulundu! 3

2022 yılı içerisinde Salvador Devlet Başkanı Nayip Bukele, Bitcoin’in 100.000 dolar seviyelerine ulaşacağını ve iki ülkenin daha Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul edeceğini ifade ederken, aynı zamanda El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin City inşasının da başlayacağını ve büyük bir ilgi göreceğini öngörüyor.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.