Elon Musk, Çin’in Kripto Para Karşıtı Duruşu Hakkında Yorum Yaptı!

Elon Musk, 28 Eylül’de gerçekleşen Kod Konferansı’nda Çin’in kripto para birimi yasaklamaları ile ilgili konuştu. Musk’a göre, Çin hükümeti kripto paraları tehdit olarak görüyor.

Musk, konuşmasında Çin’in yaptığı düzenleme ve yasakların neden bu kadar sert olduğu konusunda tahminlerde bulundu. Musk’a göre; kripto para birimleri merkezi hükümet için tehdit oluşturuyor. Bu konuyu şu sözlerle biraz daha açtı:

Benim tahminime göre kripto para birimleri oluşum olarak merkezi hükümetin gücünü tehdit ediyor ve bundan hoşlanmıyorlar.

Elon Musk

Kripto para birimlerinin merkeziyetsiz yapısının çok değerli olduğunu söyleyen Musk, hükümet kontrol edemediği şeyden korkar yorumunda bulundu.

Hükümetler kripto para birimlerinin kontrolünü sağlayamıyor ve veri tabanlarını düzenleyemiyor. Bu da kripto para birimlerini değerli kılıyor.

Elon Musk

Musk, Çin’de yetersiz elektrik kaynağından kaynaklı yaşanan elektrik kesintilerinden sonra kripto para madenciliğinin yasaklandığını söyledi.

Son zamanlarda kripto paralar hakkında çok tweet atmayan Elon Musk, kripto para birimlerinin uzun vadeli olduğuna inanıyor. Dogecoin‘in babası olarak adlandıran ‘Daddy Doge’ Musk, attığı tweet’lerle Dogecoin’in fiyatlarının tavan üstüne tavan yapmasını sağlamıştı.

Kripto Para Birimlerinin Hayatımıza Girişi Sadece Yavaşlatılabilir!

Kripto para birimlerinin yok edilmesinin artık imkansız olduğunu dile getiren Musk, sadece yavaşlatılabileceklerini düşünüyor. Ayrıca ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun kripto para birimlerinin düzenlenmesine karışmaması gerektiğine inanıyor.

Elon Musk yaptığı açıklamaları şu sözlerle bitirdi:

Kripto para uzmanı olduğumu söyleyemem ama kripto para biriminde henüz keşfedilmemiş çok değer var. Mucizevi bir buluş olarak görmüyorum. Umarım kripto paralar, şu anki para sistemindeki hatayı ve gecikmeyi azaltır.

 2021 Temmuz ayında Musk ayrıca şunları söylemişti:

Eğer Bitcoin fiyatı düşerse para kaybederim. Belki fiyatın yükselmesini sağlayabilirim ama asla düşürmem.

Bundan önceki açıklamalarında Dogecoin’in altyapısını yakından takip ettiğini söylemişti. Dogecoin‘in altyapısının geliştirilmesi hakkında attığı tweet’ten sonra kendisi de tweet atmıştı. Attığı tweet’te şunları söylemişti:

İyi ilerleme. Bilgi teorisinin paraya uygulanmasıyla daha düşük ücretler, düşük gürültü, hız ve tutarlı node senkronizasyonu ile gecikmeler iyileştirilir.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.