Elon Musk Elindeki Kripto Paraları Açıkladı!

Son zamanların en popüler meme kripto para birimlerinden Shıba Inu (SHIB) Twitter hesabıyla Tesla’nın CEO’su Elon Musk’a hangi kripto paraları birimlerini tuttuğunu sordu.

Elon Musk, sorulan soruyu cevapsız bırakmayarak elindeki kripto paraları açıkladı. Sorulan soruda öncelikle elinde ne kadar SHIB token olduğu soruldu. Musk’ın cevabı ise ‘hiç’ oldu.

Ardından SHIB Twitter hesabı ‘peki satın almayı düşünür müsün?’ diye sordu. Elon Musk bu soruyu cevapsız bıraktı. Son soru olarak SHIB hesabı elinde tuttuğu kripto paraları sordu. Musk’ın cevabı ise; Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin oldu.

Daha öncesinde Elon Musk’ın kripto para hakkındaki her açıklaması ciddi yükselişlere sebep olmuştu. Hatta profiline koyduğu Bitcoin ve Dogecoin yazılarıyla bu kripto para birimlerinde ciddi yükselişe sebep olmuştu.

Elon Musk Tweet’inde ayrıca uyardı:

Yatırımcılar ellerindeki varlıkların büyük kısmını kripto para birimlerine yatırmamalıdır. Hizmet ve ürün ortaya kayan her türlü yatırım daha değerlidir.

Elon Musk Dogecoin Hakkında Açıklama Yaptı!

Gün içinde Musk, aile ofisini yöneten Jared Birchall’ın yeniden oluşturulan Dogecoin Vakfı’nın danışman kurulunda yer aldığı iddialarını yalanladı.

Musk, Birchall’ın ve tanıdığı hiç kimsenin Dogecoin Vakfı’nda görevde olmadığını vurguladı. Ancak Dogecoin Vakfı internet sitesinde danışman kurulu listesinde Birchall bulunuyor.

Dogecoin Vakfı’nın yaptığı açıklamalarda ise danışman kurulunda Birchall, Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin ve DOGE kurucularından Billy Markus bulunuyor.

Birchall’ın Dogecoin danışman kurulunda olması Dogecoin topluluğunu sevindirmişti. Anca Musk’ın yorumlarından sonra herkesin kafası karışmış durumda.

Musk’ın Twitter üzerinden yaptığı bir başka açıklama ise dolandırıcılık üzerine oldu. Son zamanlarda kripto para dolandırıcılıklarındaki artıştan şikayet etti. 2018 yılından bu yana ünlü isimleri taklit eden dolandırıcılara karşı sitemde bulunuyordu. Temmuz 2021’de de Musk’ın Twitter hesabı çalınmıştı. Çalınan hesapla bir tür Bitcoin çekilişi dolandırıcılığı yapılmıştı.

SHIB kripto para piyasasında yükseliş gösteren bir diğer köpekli token olarak dikkat çekiyor. SHIB fiyatı hızlı yükselişler, SHIB’in çok kısa bir süre içerisinde dünyanın en büyük kripto paraları arasına girmesini sağladı. Son olarak DeFi sektörünün lideri UniSwap’ı geçen SHIB, DOGE’a giderek yaklaşıyor.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.