Elon Musk, Kripto Para Varlığını Açıkladı!

Elon’ın kripto paraları: Bitcoin,Ethereum ve Dogecoin

Spacex ve Tesla CEO’su Elon Musk, kişisel olarak Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin sahibi olduğunu açıkladı. Bu arada, şirketleri Spacex ve Tesla da Bitcoin’e sahip.

Ayrıca, Bitcoin’in enerji kullanımının “yenilenebilir kaynaklara çok daha fazla kaydığını” ve Tesla’nın daha fazla durum tespiti yaptıktan sonra kripto para birimini kabul etmeye devam edeceğini söyledi.

Geçtiğimiz çarşamba günü gerçekleşen Bitcoin etkinliği “B Word”, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Square ve Twitter CEO’su Jack Dorsey ve Ark Invest CEO’su Cathie Wood ile canlı bir tartışmaya sahne oldu. Tartışma, Square Crypto Başkanı Steve Lee tarafından yönetildi.

Bitcoin hakkındaki görüşünü neyin etkilediği sorusuna yanıt veren Elon Musk, konuya kripto para biriminin faydalarını özetleyerek başladı. Canlı tartışma sırasında paranın evrimi tişörtünü giyen Tesla’ın Technoking’i Musk, “Ben bir yatırımcı değilim” vurgusunu yaparak kripto paralarda potansiyelin olduğunu sözlerine ekledi.
Sahip olduğu tek önemli halka açık hisse senedinin Tesla ve Spacex hisseleri olduğunu belirterek,

”Bunlar dışında Bitcoin sahibiyim. Tesla, Bitcoin’in sahibidir. Spacex’in de Bitcoin’i var ve ben şahsen biraz Ethereum ve Dogecoin sahibiyim.” dedi.

Elon Musk, Genel olarak, Bitcoin destekçisi olduğunu ve sahip olduğu Bitcoin’in, Ethereum veya Doge’dan çok daha değerli olduğunu söyledi. Fiyatların yükselmesine yardımcı olduktan sonra satışa inanmadığını belirterek, şu görüşlere de yer verdi:

”Bitcoin fiyatı düşerse, para kaybederim…pump yaparım ama dump yapmam, Bitcoin’in başarılı olduğunu görmek isterim.”

Tesla’nın bitcoin kabulünü durdurma konusuna dönersek, Elon Musk, askıya almanın geçici olduğunu açıkladı.

“Şirket ya da kişisel olarak bitcoin satmıyoruz’ dedi.

Elon Musk Bitcoin’in enerji kullanımıyla ilgili olarak,

”Yenilenebilir enerji kullanım yüzdesi büyük olasılıkla %50 veya üzerinde ve bu sayıyı artırmaya yönelik bir eğilim olduğunu doğrulamak için biraz daha fazla özen göstermek istiyorum” diye ekledi.

Eğer öyleyse, Tesla büyük olasılıkla Bitcoin kabul etmeye devam edecek.

Elon Musk’ın bitcoin yorumları hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.