Elon Musk Yine Ortalığı Karıştıracak! İşte 2023 Tahminleri

Geride bıraktığımız gün Elon Musk ve Cathie Wood, Ark invest kanalında Bitcoin ve kripto para dünyası hakkında yorumlarda bulundu. Zaten Elon Musk’ı sıklıkla youtube başta olmak üzere pek çok ekonomi kanalında görmeye alışık olduğumuz için bu sohbeti can kulağı ile dinleyerek sizin için özetledik.

Bitcoin Çökecek mi?

İlk olarak Elon Musk’a sorulan bu soru başlangıçta bitcoinin geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz? Şeklinde soruldu. Elon Musk farklı bir konudan konuşmaya devam edince “Bitcoin için umudunuz nedir?” şeklinde yeniden soruldu.

Elon Musk bitcoin hakkında devletler üstü bir para birimi olduğu için her zaman varlığını korumaya devam edecek şeklinde oldu. Konuşmanın ilerleyen bölümlerinde ise Bitcoin ile ilgili “daha fazla şirketin bitcoin yatırımlarını yaygınlaştırması gerek” şeklinde oldu.

Sohbetin Satır Başları

Elon Musk geleceğin sadece para birimi olarak değil, teknolojik anlamda blok zincir projelerinde olduğunu söyledi. Bu konuda BTC sadece bir başlangıçtı ve ilerleyen süreçte çok daha farklı projenin dünyanın kaderinde değiştirici rol üstleneceğini savundu.

elon musk

Elon Musk konuşmasında paranın bir değiş tokuş aracı olarak misyonunu yerine getirdiğini ve blok zincir ögelerinin de bu şekilde ayrıcalıklı bir şekilde çalışmalar ile desteklenmesi gerektiğinden bahsetti. Tabii ki bu konuda devletlere çok fazla görev düştüğünü ve teknolojik çalışmalarını bu konuya yönlendirmelerinin önemli olduğunun altı çizildi.

Cathie Wood: Kripto Dünyası Henüz Yeni Doğuyor

Hedge fonu başkanı Cathie Wood ise, blok zincir projelerinin henüz yeni yeni doğmaya başladığının altını çizdi. Orta – uzun vadede tüm bu projeler arasından sıyrılanların tüm dünyada kabul göreceğini belirtti.

Genellikle kripto paralar söz konusu olduğunda kişiler sadece para olarak değerli olduğunu düşünüyorlar. Oysa ki aslında bu fikir ve teknolojik alt yapısı parasal değerinden çok daha önemli. Diyerek konuşmasına devam etti.

Cathie Wood’a göre şu an için dünya üzerinde kripto paralara yatırım yapan şirket sayısı yeterli değil!

Her şirket kendi sektörü ile ilgili blok zincir çalışmalarını desteklerse ilerleyen dönemler için daha fazla kişiye ekonomik anlamda fırsat ortaya çıkabilir.

Neden Kripto Paralar

Devletin paralarının kontrolünün zor olmadığını ve enflasyona karşı daha dayanıksız olduğunu belirten Cathie Wood, blok zincir ögelerinin ise teknolojik alt yapıları ile bu tarz değişimlere daha dirençli olduklarını gözler önüne serdi.

Tabii ki bunun sancılı bir süreç olduğunu ve aşağı yukarı çok sık hareket ettikten sonra gerçek değerlerine ulaşacaklarını da belirtti.

Sonuç Olarak

İki konuşmacıda blok zincir ögelerinin ilerleyen yıllarda çok daha değerli olacağını belirtti. Aynı şekilde Bitcoin yada başka bir coinin dünyada çok daha kabul göreceği konusu da ortak görüşleri olmuştu. Elon Musk’a göre Tesla yada diğer şirketlerin sadece blok zincire yatırım yapıyor diye dışlanmasının da yanlış olduğunu belirtti.

Bu konuda pek çok twitter kullanıcısı Elon’a destek verirken zıt görüşte olanların da sayısı azımsanmayacak kadar fazlaydı.

Genel olarak Elon Musk’ın alışık olduğumuz btc görüşünün değişmediği sonucuna ulaştık. Aynı şekilde Tesla’nında kendisinin de bitcoin yatırımlarını derinleştireceğini belirtti. Şimdilik ciddi anlamda bir yatırımları olmayacağını ama uzun vadede yeniden alım yapmaya geçeceklerini belirtti. Hep birlikte bitcoinin geleceğini buradan gözlemlemeye devam edeceğiz. Aklınıza takılan soruların cevapları için bizi takip etmeye devam edebilirsiniz.

Güncel bitcoin haberleri, anlık bilgiler, haberler ve çok daha fazlasını sizin için takip etmeye devam ediyoruz. Siz de haberdar olmak için adresimizi takip edebilirsiniz.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.