Elon Musk’ın Yeni Köpeği Floki

Tesla’nın CEO’su Elon Musk yeni bir yavru köpek satın aldı ve ona Floki adını verdi. Şu ana kadar olağanüstü bir şey görünmese de yavru köpeğin adı, son zamanlarda ortaya çıkan Floki adlı kripto paraların değerinin hızla artmasına ve kripto para piyasalarında dalgalanmalara neden oldu.

Meme Paraları Çevresindeki Hype ve Elon Musk’ın Rolü

Dijital varlık endüstrisinin güvenilirliğinin tartışıldığı günler yaşıyoruz. Aslında Meme Paraları bu konuya tipik olarak iyi bir örnek sayılır. 2013 yılında bir şaka token olarak yaratılan Dogecoin, Elon Musk, Mark Cuban ve Snoop Dogg ve diğer birçok kişi tarafından taklit edilen hype liderliğinde bu yıl popülaritesini artırdı.

Dogecoin’deki bu olağanüstü fiyat artışı, geleneksel medya yorumları, kayıtlar ve belli bir noktadan sonra, yaklaşık 100 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile sonuçlandı. Dogecoin piyasadaki dördüncü en büyük dijital varlık haline geldi ve Binance Coin’i geçmesine ramak kaldı. Çok garip ama evet Dogecoin bugün; Uber, Bank of Nova Scotia ve Volkswagen AG‘den daha değerli bir meme parası. Sürekli yaratılan yeni kripto varlıklar bu duruma hızlı tepki verdiler ve sayısız taklitçi bu çılgınlıktan yararlanmaya çalışıyordu. Ancak DOGE’nin zirveden bu yana fiyatının %70 düşmesiyle çılgınlık şimdilik sakinleşti gibi duruyor. Bununla birlikte, Elon Musk’ın etkisi hala çok fazla ve eylemleri hala piyasada yeni ilgi çekici gelişmelere yol açıyor.

Floki Kripto Paraları Ay’a Çıkar mı ? Ya da Mars’a?

Kripto para piyasalarında yeni Dogecoin taklitçileri ortaya çıktı ve fiyatlar yine fırladı. Peki yeni akım nasıl başladı? Musk, Twitter’da yeni bir yavru köpek satın aldığını söyledi. Tabi beklendiği gibi, bu bir Shiba Inu (Dogecoin için ilham kaynağı). ve küçük köpeğin adı ise Floki. Buraya kadar garip bir şey görünmüyor. Ancak kısa bir süre sonra, aynı adı taşıyan yeni tokenler ortaya çıkmaya başladı. Bunlardan ilki, Shiba Inu topluluğunun hayranları ve üyeleri tarafından oluşturulan yeni bir kripto para olan Floki Inu idi. Ayrıca, web sitesindeki açıklama şöyle:

Floki Inu, Elon Musk’ın kendi shiba inu’su ve uzaylı ikramlarına aç! Aşırı deflasyonisttir ve sizi ödüllendirmek için tasarlanmıştır, bu nedenle her işlemde cüzdanınıza daha fazla Floki Inu tokeni eklenir. Bu küçük köpek yavrusu bir uzay kaşifi, sadece sevin, evcilleştirin ve Floki Inu’nuzun Mars’a uçmasını izleyin!”

Şu an itibariyle, FLOKI %110 artışla 0,0004 $’a yükseldiği için uzaya çıkma vaati çalışıyor gibi görünüyor.
Ama sadece o değil, Shiba Floki de orada. CoinMarketCap’e göre, %1000 artışla 0.0000000065’e fırladı.

Gelen diğer veriler, Floki Shiba (%22 artış), Super Floki (%80) ve BabySpaceFloki (aslında %5 düşüş) gibi birkaç benzer tokenin daha varlığını gösteriyor. Yine de bu üçü, Temmuz ortasında Coinmarketcap (CMC)’de listelendikleri için kripto varlık alanında biraz tecrübeliler.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.